Son Dakika Haberleri: Porsche'nin İhtişamlı Hibrit Arabası Yarışlara Hazır

Porsche'nin İhtişamlı Hibrit Arabası Yarışlara Hazır

6 yıl önce

Ünlü otomobil markası yarış pistlerine nihayet dönüyor.

1
Ünlü otomobil markası yarış pistlerine nihayet dönüyor.


Kaynak :

2
Porsche, yeni hibrit arabası 919 Hybrid ile 16 yıl aradan sonra Dünya Dayanıklılık Şampiyonası'na katılıyor.
3
Öte yandan bu araç için Porsche ve Michelin firmalarının özel bir ortaklığı bulunuyor.
4
İki ekibin özel çabaları ve teknik üstünlükleri sayesinde yarışlar için özel olarak geliştirilen ve simülasyon testlerinden başarıyla geçen 919 Hybrid ile Michelin, Porsche'nin LMP1 sınıfında teknik ortağı oldu.
5
2014 yılı FIA WEC (Dünya Dayanıklılık Şampiyonası) ve Le Mans yarış kurallarına göre araçların ön ve arka lastiklerinde 31/71-18 boyutlarında kullanılacak lastikler, Michelin tarafından araçların aerodinamiği düşünülerek tasarlandı.
6
FIA WEC ve Le Mans yarışlarında araçların ağırlığı ve aerodinamikleri büyük bir önem taşıyor. Michelin aracın ağırlığını doğrudan etkileyen lastik tasarımında sürücülere avantaj sağlamak için lastiklerini eskisine oranla yüzde 15 daha dar ve 8 kilogram daha hafif tasarladı.

7
8
9
10Haber Yayın Tarihi: 08.03.2014 02:20 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Herkes bilmez! Büyükanıt, totemiyle bakın Fener'i nasıl şampiyon yaptı 83'lük İngiliz'in, emeklilik oyunu! Türkiye'de gününü gün ederken ülkesini dolandırdı Canlı yayında skandal! 74'lük kocasını, 60 yaşındaki adamla duşta aldattı Kuruluş Osman'ın Ayşe Hatun'u Açelya Özcan, yatak pozuyla nefes kesti! Hükümet için çalışıyordu, çıplak fotoğrafları ortaya çıkınca hayatı tepetaklak oldu