Prens William ve Düşes Kate Middleton Oğullarını Vaftiz Etti - Son Dakika

Prens William ve Düşes Kate Middleton Oğullarını Vaftiz Etti

24.10.2013 10:06

Prens ve Düşes'in üç aylık oğulları Prens George, Londra'daki St. James Sarayı'nda bulunan kraliyet şapelinde vaftiz edildi.

1
İngiltere tahtının iki numaralı varisi Prens William ile Cambridge Düşesi Kate Middleton'ın üç aylık oğulları Prens George, dün Londra'daki St. James Sarayı'nda bulunan kraliyet şapelinde vaftiz edildi.
2
Anglikan Kilisesi başpiskoposu Justin Welby'nin gerçekleştirdiği, 45 dakika süren törene 87 yaşındaki Kraliçe 2. Elizabeth, eşi ve çiftin yakın akraba ve arkadaşlarının olduğu 22 davetli katıldı.
3
Buckingham Sarayı gibi büyük bir yer yerine, William'ın 1997'de trafik kazasında ölen annesi Prenses Diana'nın tabutunun bekletildiği, ona son kez veda ettikleri şapel tercih edildi.

4
Çift, ayrıca Prenses Diana'nın yakın arkadaşı Julia Samuel'i (54) Prens George'un vaftiz annesi olarak seçti.
5
Yedi kişilik vaftiz anne-baba listesine kraliyet ailesinden sadece William'ın kuzeni Zara Tindall girebildi. Diğer tüm isimler, çiftin arkadaşları.
6
Tahtın üç numaralı varisi Prens George'a, 1841'den beri kraliyet ailesinin 60'dan fazla üyesinin giydiği beyaz vaftiz elbisesinin bir örneği giydirildi. Örneği, Kraliçe 2. Elizabeth'in özel terzisi Angela Kelly dikti.
7
Törende Kraliçe Victoria'nın vaftiz töreni için 1840 yılında yapılan zambak desenli gümüş süs havuzu kullanıldı. Havuz geleneklere uygun olarak Ürdün Nehri'nden getirilen kutsal su ile dolduruldu.
8
İngilizler töreni izlemek için yağmur altında geceledi.

9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20

Son Dakika Prens William ve Düşes Kate Middleton Oğullarını Vaftiz Etti - Son Dakika Magazin


YORUMLAR
500
Advertisement