Prensin Evlilik Hilesi - Son Dakika

Prensin Evlilik Hilesi

13.07.2010 14:43

1
Monako'da yetersiz ve pasif bir lider olarak görülen Prens Albert'in halkın gözünü boyamak için nişanlandığı iddia edildi
2
Avrupa'nın masal ülkesi Monako'da Prens Albert Nisan 2005'te iktidara geldiğinde ülkeyi tekrar eski şaşalı günlerine döndürme sözü vermişti. Denizin bir kısmını doldurarak prensliği büyütecek, ülkeyi yeniden uluslararası fonlar için cazip hale getirecekti. Ancak beş yıl geçtiği halde bu sözlerin hiçbirini tutamadı.
3
Bir zamanlar kral ve kraliçelerin, dünyanın en ünlü oyuncu ve mankenlerinin dolaştığı prenslikte bugün üçüncü sınıf şöhretler yaşıyor. Deniz manzaralı evlerin, villaların çoğu alıcı bulamıyor. Monako'nun bugüne kadar zor günler için sakladığı 2.4 milyar euro'luk fon ise yavaş yavaş erimeye başladı. Prensliğin hesabında 1.9 milyar euro kaldı. Siyasi arenada kararsız ve pasif kalan Prens Albert, ülkeyi 56 yıl boyunca yöneten babası Prens Rainier'nin yerini dolduramadı.
4
Prens sonunda birkaç ay önce eski gazeteci ve ünlü imaj danışmanı ean-Luc Mano'yu işe aldı. Mano'nun görevi prensliğe eski ihtişamını geri getirmekti. Bu atamadan kısa süre sonra, 23 Haziran'da Prens Albert (52) ve beş yıldır birlikte olduğu sevgilisi Charlene Wittstock'un nişanlanma haberi geldi.
5
L'Express'e konuşan uzmanlar beş yıldır tüm baskılara rağmen evlenmeyi düşünmeyen Albert'in bu kararı şimdi almış olmasının Monu'nun ısrarıyla gerçekleştiğini söylüyor. İddiaya göre nişanlılık kararı prenslikteki durumdan şikayet eden halkın “gözünü boyamak” için alındı.
6
MONAKO HAKKINDA :

Vatikan'dan sonra dünyadaki en küçük ikinci bağımsız devlet olan Monako, dünyada nüfus yoğunluğu sıralamasında en baştadır. Kara sınırları Fransa ile çevrili olan ülke, eski Monako şehri ve sonradan inşa edilen alanlardan oluşur. Ülke Monte Carlo semtindeki göşterişli kumarhaneleri ile ünlüdür.

7
Yüzölçümü bu kadar küçük olmasına rağmen ülkede bir stadyum bulunur, ama havaalanı yok
8
Ülkeden Fransa demiryolunun küçük bir parçası geçmektedir. Fontveille semti ile Monaco Ville'nin bulunduğu yarımadanın arasında küçük, Monte Carlo ile Monaco Ville'nin arasında ise büyük bir yat limanı bulunmaktadır.
9
Monako'nun Fontveille semtinin çoğu sonradan denize beton doldurularak oluşturulmuştur.
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

Son Dakika Prensin Evlilik Hilesi - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Elliot Page, cinsiyet değiştirip erkek olduğunu açıkladıktan bir ay sonra eşine boşanma davası açtı Tanıyabilene aşk olsun! Estetiği abartan Tuğba Altıntop kızından bile küçük görünüyor Güzelliğiyle sınırları aştı! Fahriye Evcen dünyanın en güzel 10 Müslüman kadını listesinde 7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş