Prensin Evlilik Hilesi - Son Dakika

Prensin Evlilik Hilesi

10 yıl önce

1
Monako'da yetersiz ve pasif bir lider olarak görülen Prens Albert'in halkın gözünü boyamak için nişanlandığı iddia edildi
2
Avrupa'nın masal ülkesi Monako'da Prens Albert Nisan 2005'te iktidara geldiğinde ülkeyi tekrar eski şaşalı günlerine döndürme sözü vermişti. Denizin bir kısmını doldurarak prensliği büyütecek, ülkeyi yeniden uluslararası fonlar için cazip hale getirecekti. Ancak beş yıl geçtiği halde bu sözlerin hiçbirini tutamadı.
3
Bir zamanlar kral ve kraliçelerin, dünyanın en ünlü oyuncu ve mankenlerinin dolaştığı prenslikte bugün üçüncü sınıf şöhretler yaşıyor. Deniz manzaralı evlerin, villaların çoğu alıcı bulamıyor. Monako'nun bugüne kadar zor günler için sakladığı 2.4 milyar euro'luk fon ise yavaş yavaş erimeye başladı. Prensliğin hesabında 1.9 milyar euro kaldı. Siyasi arenada kararsız ve pasif kalan Prens Albert, ülkeyi 56 yıl boyunca yöneten babası Prens Rainier'nin yerini dolduramadı.
4
Prens sonunda birkaç ay önce eski gazeteci ve ünlü imaj danışmanı ean-Luc Mano'yu işe aldı. Mano'nun görevi prensliğe eski ihtişamını geri getirmekti. Bu atamadan kısa süre sonra, 23 Haziran'da Prens Albert (52) ve beş yıldır birlikte olduğu sevgilisi Charlene Wittstock'un nişanlanma haberi geldi.
5
L'Express'e konuşan uzmanlar beş yıldır tüm baskılara rağmen evlenmeyi düşünmeyen Albert'in bu kararı şimdi almış olmasının Monu'nun ısrarıyla gerçekleştiğini söylüyor. İddiaya göre nişanlılık kararı prenslikteki durumdan şikayet eden halkın “gözünü boyamak” için alındı.
6
MONAKO HAKKINDA :

Vatikan'dan sonra dünyadaki en küçük ikinci bağımsız devlet olan Monako, dünyada nüfus yoğunluğu sıralamasında en baştadır. Kara sınırları Fransa ile çevrili olan ülke, eski Monako şehri ve sonradan inşa edilen alanlardan oluşur. Ülke Monte Carlo semtindeki göşterişli kumarhaneleri ile ünlüdür.

7
Yüzölçümü bu kadar küçük olmasına rağmen ülkede bir stadyum bulunur, ama havaalanı yok
8
Ülkeden Fransa demiryolunun küçük bir parçası geçmektedir. Fontveille semti ile Monaco Ville'nin bulunduğu yarımadanın arasında küçük, Monte Carlo ile Monaco Ville'nin arasında ise büyük bir yat limanı bulunmaktadır.
9
Monako'nun Fontveille semtinin çoğu sonradan denize beton doldurularak oluşturulmuştur.
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

Haber Yayın Tarihi: 13.07.2010 02:43 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Miss Bum Bum yıldızı Suzy Cortez, internette yaptığı +18 şovlarla zengin oldu! Aylık kazancı dudak uçuklatıyor Selena Gomez'den, eski sevgilisi Justin Bieber hakkında olay itiraf: İlişki boyunca tacize uğradım! İşte Benim Stilim'in Bahar Candan'ı, estetikten nasibini aldı! Yüzünü gören gözlerine inanamıyor 16 yaşındaki YouTuber, milyon dolarlık malikane satın aldı! Günlük kazancı dudak uçuklatıyor Koala, yılan, kedi ne bulsalar yiyorlar! İşte katil hastalık koronavirüsün yayıldığı pazardan kareler

Son Dakika Haberleri