Son Dakika Haberleri: Pürüzsüz Cildin Doğal İlacı!

Pürüzsüz Cildin Doğal İlacı!

7 yıl önce

Kayısının kendi de suyu da bin derde deva

1
Uzmanlar sağlıklı bir cilt için günde bir bardak kayısı nektarı ve kayısı suyu tüketilmesini öneriyor.
2
Yapılan araştırmalar, her gün düzenli olarak içilen iki bardak kayısı nektarının, vücudun günlük A vitamini ihtiyacının büyük bölümünü karşıladığını ortaya koyuyor.
3
Sağlıksız ve mat bir ciltten kurtulmak için günde bir bardak kayısı nektarı tüketilmesi gerektiğini belirten uzmanlar, kayısı nektarının vitamin ve mineral açısından oldukça zengin olduğunu belirtiyor.
4
Cildi mikrop ve mantarlardan koruyarak, cildin güzelleşmesini sağladığı bilinen kayısının nektarını içmek, vücuttaki zararlı toksinlerin atılmasına da yardımcı oluyor.
5
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman İnanç, kayısı mevyesi ve çekirdeğinin eski çağlarda cilt bakım ürünü olarak da kullanıldığı ifade ediyor.
6
İnanç "Kayısı nektarı içeriğinde bulunan beta-karotenler, vitamin ve mineraller açısından oldukça zengin bir gıdadır. Vücuttaki toksin maddelerin atılmasına yardımcı olan beta-karotenler, derinin tazelenmesini, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar.'' diyor.
7
8
9
10Haber Yayın Tarihi: 18.05.2013 09:31 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ukraynalı Kainat Güzeli Anastasiya Subbota, iki ülke arasında krize neden oldu! Şarkılarıyla gönülleri fetheden Zakkum'un solisti, estetik operasyonla bambaşka biri oldu! 14 yaşındaki genç, cinsel organına soktuğu manyetik toplar yüzünden canından oluyordu! Rus Barbie olarak ünlenmişti! Siz ona bir de şimdi bakın Game of Thrones'un Khaleesi'si Emilia Clarke'dan olay sevişme sahnesi itirafı: Babama izletmedim!