Son Dakika Haberleri: Ramazan'da Ağız Kokusunu Önleyen Yiyecekler

Ramazan'da Ağız Kokusunu Önleyen Yiyecekler

28 gün önce

Ramazan aylarının belki de en büyük sorunlarından birisi ağız kokusu. Uzun süre açlığa ve diş fırçalamamaya bağlı bir biçimde ortaya çıkan ağız kokusunu önleyen yiyecekler sayesinde bu sorun artık hayatınızdan çıkacak. Ramazan ayında ağız kokusunu önleyen yiyecekleri sizler için listeledik, göz atmadan geçmeyin.

1
Çilek
Çilek


Dişler için doğal bir peeling olan çileği lezzetli bir meyve olarak hem sahurda hem de iftarda tüketebilirsiniz.
2
Maydanoz
Maydanoz


Ağız kokusunu giderici özeliği ile dikkat çeken maydanozu sıklıkla tüketebilirsiniz.
3
Kivi
Kivi


Çok sevilen meyvelerden birisi olan kivi bol miktarda C vitamini içerdiği için diş yüzeyindeki lekeleri temizleyici bir etkiye sahip.
4
Salatalık
Salatalık

Düşük kalori özelliği sayesinde sahur ve iftar için ideal bir yiyecek olan salatalık ağız kokusuna da birebir.
5
Yer fıstığı
Yer fıstığı


Tükürük üzerinde yer alan çürük önleyicileri dengeleyen yer fıstığı ile ağız kokusundan ve diş çürüklerinden kurtulabilirsiniz.
6
Peynir
Peynir


İçeriğinde yer alan kazein isimli madde sayesinde çürükleri önleyen peyniri iftar ve sahurda sıklıkla tüketerek ağız kokusundan da kurtulabilirsiniz.Diğer Galeriler

Çaresizliğin Böylesi! Konserve Kutusundan Ayakla Okula Gidiyor Bir Zamanlar Paraya Para Demiyordu! Şimdiki Hali İçler Acısı WhatsApp Kullanıcılarına Kötü Haber! Mutfakta Yere Düştü Gözüne Tencere Saplandı! Sevgilisinin Kafasını Yüzüp, Kulağını Kesmişti! Karar Verildi