Ramazan'da Ağız Kokusunu Önleyen Yiyecekler - Son Dakika

Ramazan'da Ağız Kokusunu Önleyen Yiyecekler

24.05.2018 10:24

Ramazan aylarının belki de en büyük sorunlarından birisi ağız kokusu. Uzun süre açlığa ve diş fırçalamamaya bağlı bir biçimde ortaya çıkan ağız kokusunu önleyen yiyecekler sayesinde bu sorun artık hayatınızdan çıkacak. Ramazan ayında ağız kokusunu önleyen yiyecekleri sizler için listeledik, göz atmadan geçmeyin.

1
2
Çilek
Çilek

Dişler için doğal bir peeling olan çileği lezzetli bir meyve olarak hem sahurda hem de iftarda tüketebilirsiniz.

3
Maydanoz
Maydanoz

Ağız kokusunu giderici özeliği ile dikkat çeken maydanozu sıklıkla tüketebilirsiniz.

4
Kivi
Kivi

Çok sevilen meyvelerden birisi olan kivi bol miktarda C vitamini içerdiği için diş yüzeyindeki lekeleri temizleyici bir etkiye sahip.

5
Salatalık
Salatalık

Düşük kalori özelliği sayesinde sahur ve iftar için ideal bir yiyecek olan salatalık ağız kokusuna da birebir.

6
Yer fıstığı
Yer fıstığı

Tükürük üzerinde yer alan çürük önleyicileri dengeleyen yer fıstığı ile ağız kokusundan ve diş çürüklerinden kurtulabilirsiniz.

7
Peynir
Peynir

İçeriğinde yer alan kazein isimli madde sayesinde çürükleri önleyen peyniri iftar ve sahurda sıklıkla tüketerek ağız kokusundan da kurtulabilirsiniz.

Son Dakika Ramazan'da Ağız Kokusunu Önleyen Yiyecekler - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Sapkın mesajları ifşa olan ünlü aktör Armie Hammer'a destek veren Bella Thorne'a tepki yağdı Beklemedikleri anda geldi, bu görüntü bugün Sahra Çölü'nde çekildi Parkta donmuş halde bulundu! Gizemli cisimle ilgili gerçek çok geçmeden ortaya çıktı Oyuncular şokta! Ünlü dizi Bridgerton'ın müstehcen sahneleri cinsel içerikli sitelere düştü Aylık 1658 lira! Birçok kişi bilmiyor, işte devletten karşılıksız olarak verilen 15 destek