Ramazana Özel Lezzetler - Son Dakika

Ramazana Özel Lezzetler

30.07.2011 14:30

1
Denizli'de kadınlar bir araya gelerek, ramazan ayında sık tüketilen kuru yufkayı dayanışma içerisinde hazırlıyor.
2
İftar yemeklerinde birbirinden güzel yemeklerin hazırlandığı Erzurum'da, kadayıf dolması ve cağ kebabı her yıl vazgeçilmez lezzetler arasında yerini koruyor.
3
Şanlıurfa'da Ramazan'da iftar sofralarına renk katmaya hazırlanıyor.Daha çok ete dayalı bir yemek kültürüne sahip olan kentte içli köfte, ciğer ve kebap çeşitleri ile lahmacunda sofraların vazgeçilmezleri arasında sayılıyor. Fotoğrafta patlican kebabı görüntüleniyor.
4
Pişirilen buğdayın yoğurtla karıştırılmasıyla yapılan ve soğuk servis edilen lebeniye (ayran çorbası) insanı serinletiyor.
5
İftar sofralarında fıstıklı ve cevizli künefe, sıllık tatlısı veya pekmezin susam ve çeşitli baharatlarla kaynatıldıktan sonra kurutulmasıyla hazırlanan kunçülü akıt da kentin tatları arasında bulunuyor.Kaymaklı künefe.
6
Künefe
7
Kebaplar
8
Muş'ta birbirinden lezzetli yemekler bulunuyor.  Yöreye özgü jag yemeği kentte vazgeçilmez lezzetler arasında yer alıyor..
9
Muş'a özgü içli muş köftesi.
10
Hatay,zengin yemek çeşitleriyle adından sıkça söz ettiren bir ilimiz. Ceviz içi, kuru ekmek, biber salçası, baş biber, kuru soğan ve baharat karışımı ile yapılan meze.
11
Humus
12
Saç örgüsü
13
Yaprak sarması
14
15
Hatay'a özgü kaytaz böreği.
16
Iğdır'da ramazana özel en meşhur kebap piti kebabıdır.

Son Dakika Ramazana Özel Lezzetler - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement