'Ramiz Dayı' Geri Dönüyor! - Son Dakika

'Ramiz Dayı' Geri Dönüyor!

8 yıl önce

1
Ezel dizisinde canlandırdığı 'Ramiz Dayı' karakteriyle fenomen haline gelen Tuncel Kurtiz, ekranlara geri dönüyor.
2
Çocukluklarında yaşadıkları travmanın intikamını almaya çalışan karakterlerin etrafında dönen hikayesiyle oldukça dikkat çeken 'Suskunlar' dizisine önemli bir isim dahil olacak.
3
'Ezel' dizisindeki eski kabadayı ‘Ramiz Dayı' tiplemesiyle hafızalara kazınan usta aktör Tuncel Kurtiz dizinin kadrosuna dahil oldu. Kurtiz, önümüzdeki haftalarda yayınlanacak bölümlerde seyirciyle buluşacak.
4
İşte Ramiz Dayı'nın efsane repliklerinden bazıları...
5
- Çekil bir süre kendi köşene. Bırak su kendi çatlağını bulsun. İzin ver de kuklalar, içlerinde sen varmış gibi oynasınlar kurduğun bu oyunu.
6
- Mesele ölmek değil dost bildiğin en güvendiğin adamın eliyle ölmekmiş mesele.
7
- Herkes gerçeği aradığını söyler, herkes gerçeğin onu kurtarmasını bekler ama seni özgür bırakan gerçeğin değil sonunda kavuştuğun yüzüdür sevdiğinin.
8
- Gerçeği öğrenmek için kimi kendini ortaya atar kimide başkasını ateşe atar ama çaresizce aradığın şey gerçek değil aslında sen bir kuytuda bırakıp gittiğin kendini arıyorsun aslında.
9
- Eğer birisi seni aldatmışsa bu onun suçudur. Eğer o kişi seni pek çok kere aldatmışsa bu senin suçundur.
10
- Hesap görmek, hesap etmekten zordur yeğenim.
11
- Bazen hayat seni öyle zorlar ki yeğenim yolun başında kimdin unutursun.
12
- Zorunu benden duy yeğenim, herkese yalan söylemen yetmez artık. Bundan böyle bir başına kalsan da artık kendin olamazsın.
13
- Kaderimiz olan aşka değil de aşkıyla kaderimizi değiştirene içelim!
14
- Asıl çaresizlik derdin devasız olması değil, birini iyi edecek şeyin diğerinin kadehine zehir olmasıdır.
15
- En iyi soygunlar girerken değil çıkarken bozulur yeğen. Haydutlar öyle iyi planlar ki girmeyi nasıl çıkacaklarını unuturlar. Çıkacaksan hemen çıkacaksın yeğen yoksa çekerler seni içeri.
16
- Bazen insan başkasının ruhunu ararken kendi ruhunu teslim eder başkasına.
17
- Bazen yeğen işleri yoluna koymak için sıkmayacaksın yumruğunu, açacaksın avucunu avucundakileri savuracaksın havaya. Bekleyeceksin, bekleyeceksin sana geri gelmelerini.
18
- Kendi kanını kendi elleriyle kurutan bir adamım. İşte ben böyle bir adamım. Ömer benim de oğlum o benim son oğlum. Ben ne Allah'ım ne de Azrail. Ne alabilirim oğlunun canını ne de geri verebilirim sana. Yapamam.
19
- Aşk mı intikam mı, mahkum mu, cellat mı. hep ikisinden birini seçmen istendi. Ama hep bir üçüncü şık var. O da ateşe atlamak.
20
- Geçmişe dönmek başka, geçmişi silmek başka. Bir kere aktı mı zamanın içinden suyun yolu değişmez.
21
- Ölüm gibidir sadakat. Bir kere çizgiyi geçtin mi, geri dönüş yoktur.
22
- Sadakat ya birine doğru koşmaktır, ya birinden kaçmaktır.

Haber Yayın Tarihi: 28.03.2012 10:32 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Güzel oyuncu Bella Thorne, sokak ortasında bikiniyle gezip yerleri süpürdü! Kurşun dizisinin Tomris'i derin göğüs dekoltesiyle takipçilerini şaşı etti! Soğuk algınlığına iyi geliyor, cinsel güce güç katıyor! İşte mesir macununun faydaları Noel kutlamaları sokaklara taştı! Alkolün etkisiyle kendinden geçen İngilizlerden ilginç kareler Yılbaşı kapı süsünün içinden çıkan şey şoke etti! Görenin midesi kalkıyor