Renkler ve Şifaları - Son Dakika

Renkler ve Şifaları

11.11.2013 17:30

Hangi renk hangi hastalığa iyi geliyor. İşte detayları...

1
Hangi renk hangi hastalığa iyi geliyor. İşte renkler ve sağlığımıza faydaları...
2
Mor:

Duygusal, agresif kişilerin tedavisine uygun ayrıca aşırı yemek isteyenleri sakinleştirir ve yeme isteklerini kontrol altına alır.

3
Çivit mavisi- Lacivert:

Zekayı harekete geçirir. İnsana cesaret, otorite ve iç huzuru verir. Göz, kulak, burun ve sinüslerin tedavisinde kullanılır. Damar problemleri(varis), sinir sistemi hastalıkları, çıban, ülser, cilt problemlerinde de kullanılır.

4
Şok geçirenlere mavi iyi gelir. Mavinin soğutucu etkisi vardır. Telaşlı ve korkmuş insanlara yardım eder. Uykudan önce mavi rengine odaklanarak meditasyon yapmak kabus görmeyi önler. Şok veya sinir krizi geçiren insanlara tavsiye edilir.

5
Yeşil:

Hamileler için yeşil stresi azaltır. Kalp sorunu olan insanlara yardımcı olur. Büyümeyi uyarır, kırık kemiklerin iyileşmesine yardım eder ve dokunun tekrar büyümesini uyarır. Huzurlu bir ortam yaratmak için hamile bayanlara önerilir.

6
Sarı:

Zekayı harekete geçirir. İnsanlarda mutluluk etkisi yaratır. Sindirim sistemini harekete geçirmede ve cilt problemlerini tedavi etmekte yararlı olduğu bulunmuştur.

7
Turuncu:

Yalnız ve depresiflere portakal rengi meyvesi gibi enerji verir. Safra taşı, sindirim sistemi problemleri, göğüs problemleri ve artritlerde etkilidir. Yalnız ve depresif insanların spiritüel ruhlarını yükseltir.

8
Kırmızı:

Anemiye karşı kırmızı kan dolanımına adrenalin salgılanmasını sağlar, hemoglobinin çoğalmasına sebep olur. Kişinin daha güçlü olmasını sağlar. Kırmızı renk giymek anemi ve diğer kan hastalıkları şikayeti olan kişiler için iyidir.

Son Dakika Renkler ve Şifaları - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement