Son Dakika Haberleri: Resmi metresinden bütün unvanları geri almıştı, Tayland Kralı 6 kişiye daha acımadı!

Resmi metresinden bütün unvanları geri almıştı, Tayland Kralı 6 kişiye daha acımadı!

24 gün önce

Resmi metresini sadakatsizlikle suçlayıp soyluluk unvanlarını geri alan Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn, bu kararın üzerinden 1 hafta geçmeden ‘aşırı kötü yönetim' nedeniyle altı yöneticiyi daha kovdu.

1
Geçtiğimiz aylarda, resmi metres ilan ettiği Sineenat Wongvajirapakdi'nin unvan ve rütbesini elinden alan Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn, birkaç gün sonra 6 saray çalışanının görevlerine daha "son derece kötü davranış içinde bulundukları'' gerekçesiyle son verdi.
2
Görevden alınanlar arasında bir polis memuru ve iki kraliyet muhafızı yer alırken, çalışanların mevkilerini "kendilerine veya başkalarına çıkar sağlamak için kötüye kullanmakla" suçlandığı kaydedildi.

3
Kral Vajiralongkorn, hafta başında metresi Sineenat Wongvajirapakdi'nin de rütbe ve unvanlarını elinden almıştı.
4
Kraliyetten yapılan açıklamada, Sineenat Wongvajirapakdi'nin "hırslı davrandığı, statüsünü kendi çıkarı için kullanmaya teşebbüs ettiği ve davranışlarının saygısızca olduğu" belirtilmişti.

5
Sineenat Wongvajirapakdi, Ağustos ayında, Kral Maha Vajiralongkorn'un 'Resmi Metresi' ilan edilmişti.

6
Törende, Kral Maha'nın ilk eşi Suthida'da yer almıştı.
7
1932 yılından beri ülkeyi yöneten monarşide, ilk defa bir kral çok eşli evlilik yapmış oldu.Haber Yayın Tarihi: 24.10.2019 03:15 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Canan Karatay zeytinyağını öve öve bitiremedi: Altından daha kıymetli, anne sütü gibi! ABD'li modelin başı çok büyük dertte! Fotoğrafını görünce sakın üzerine tıklamayın Ünlü oyuncu Scarlett Johansson'dan olay itiraf: Bir grup erkek tarafından cinselleştirildim! Cristiano Ronaldo'nun eski sevgilisine çıplak fotoğraf şoku! Topa tuttular Meraklı Köfteci'nin Fatma'sı Gölgen Bengü'ye, bir de şimdi bakın! Bambaşka biri oldu