Resmi metresinden bütün unvanları geri almıştı, Tayland Kralı 6 kişiye daha acımadı! - Son Dakika

Resmi metresinden bütün unvanları geri almıştı, Tayland Kralı 6 kişiye daha acımadı!

24.10.2019 15:15

Resmi metresini sadakatsizlikle suçlayıp soyluluk unvanlarını geri alan Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn, bu kararın üzerinden 1 hafta geçmeden ‘aşırı kötü yönetim' nedeniyle altı yöneticiyi daha kovdu.

1
Geçtiğimiz aylarda, resmi metres ilan ettiği Sineenat Wongvajirapakdi'nin unvan ve rütbesini elinden alan Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn, birkaç gün sonra 6 saray çalışanının görevlerine daha "son derece kötü davranış içinde bulundukları'' gerekçesiyle son verdi.
2
Görevden alınanlar arasında bir polis memuru ve iki kraliyet muhafızı yer alırken, çalışanların mevkilerini "kendilerine veya başkalarına çıkar sağlamak için kötüye kullanmakla" suçlandığı kaydedildi.

3
Kral Vajiralongkorn, hafta başında metresi Sineenat Wongvajirapakdi'nin de rütbe ve unvanlarını elinden almıştı.
4
1932 yılından beri ülkeyi yöneten monarşide, ilk defa bir kral çok eşli evlilik yapmış oldu.
5
Kraliyetten yapılan açıklamada, Sineenat Wongvajirapakdi'nin "hırslı davrandığı, statüsünü kendi çıkarı için kullanmaya teşebbüs ettiği ve davranışlarının saygısızca olduğu" belirtilmişti.

6
Törende, Kral Maha'nın ilk eşi Suthida'da yer almıştı.
7
Sineenat Wongvajirapakdi, Ağustos ayında, Kral Maha Vajiralongkorn'un 'Resmi Metresi' ilan edilmişti.

Son Dakika Resmi metresinden bütün unvanları geri almıştı, Tayland Kralı 6 kişiye daha acımadı! - Son Dakika


YORUMLAR (4)
  • Asi Macron: Aynı durum bizim ülkede de olsa keşke. Çıkar sağlayan, akraba eş-dost gözeten, referans olan. Ha gerçi o vakit mecliste vekil kalmaz demi. Seçime kadar vekil olup seçimden sonra asil olanlar olmasa da olur aslında. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Wanda Nara sınırları yıktı geçti! At üzerinde çırılçıplak poz verdi 190 milyon yıllık tarihiyle büyülüyor! Dünya üzerinde olduğuna inanamayacaksınız "Bilim kadını olup aç mı kalsaydım" sözüyle hafızalara kazınmıştı! İşte skandallar kraliçesinin son hali Dünyada tek! Bu kasabaya erkekler yalnızca hafta sonu girebiliyor Bal kabağı ile spor yapan fenomenin iç çamaşırı koptu