Reyting rekortmeni 'Fatmagül'ün Suçu Ne' dizisiyle ünlenen Ege'nin saklı güzeli: Ildırı - Son Dakika

Reyting rekortmeni 'Fatmagül'ün Suçu Ne' dizisiyle ünlenen Ege'nin saklı güzeli: Ildırı

11.06.2020 12:04

Bir dönem reyting rekorları kıran Fatmagül'ün Suçu Ne? dizisinin de çekildiği Ege'nin saklı cenneti Ildırı Köyü, muhteşem deniz manzarası ve bağrında sakladığı binlerce yıllık tarihi ile turistleri cezbediyor.

1
Koronavirüs salgını sonrası tatil rotası oluşturduğumuz şu günlerde dizilerin de vazgeçilmez mekanı olan Ege'nin saklı güzelliği Ildırı, sakin huzurlu ortamı ve muhteşem gün batımı ile listenize ekleyeceğiniz bir sahil köyü. Köy sokaklarında hala ayakta kalmayı başarmış kendine özgü taş mimarisiyle şirin evlerin arasında fotoğraf karelerine konu olmak size iyi gelecek.
2
Ildırı, tüm Türkiye "Fatmagül'ün Suçu Ne?" dizisi ile fark edildi ve dizinin ilk bölümlerinde sahneler burada çekildi.
3
Antik adı ile Erythrai. Resmi tabelalarda, Ildırı olarak geçse de halk Ildır diyor. Ildır, deniz kenarında, kendi halinde sakin bir köy, birkaç ana caddesi var, diziden sonra sokakları, gezmeye gelen insanlarla dolu.

4
Ildırı sadece doğal güzelliğiyle değil bağrında barındırdığı tarihi değeriyle de dikkat çekiyor.
5
Denize hakim bir konumda bulunan antik kentin en ilgi çeken kalıntılarını; Anadolu'nun en erken tiyatrolarından biri olan antik tiyatro, yapımında kullanılan polygonal (çok köşeli kütlesel taşlarla oluşturulan örgü) tekniği ile Arkaik Çağ mimarisinin önemli bir örneği olan Athena Tapınağı, Matrone Kilisesi ve Erythrai'de yaşamış, dönemin ünlü komutanı ya da önemli bir kişi adına yapılmış anıtsal mezar yani 'Heroon' oluşturuyor.

6
Köy ikinci derece doğal sit alanı olarak tescil edilmiş. Köyde, Koruma Bölge Kurulu'ndan izin alınmadan onarım ve yenileme yapılması pek mümkün değil.
7
Köy ikinci derece doğal sit alanı olarak tescil edilmiş. Köyde, Koruma Bölge Kurulu'ndan izin alınmadan onarım ve yenileme yapılması pek mümkün değil. Evlerinde değişiklik yapamayan köy sakinleri ise bu durumdan oldukça şikayetçi.
8
9

Son Dakika Reyting rekortmeni 'Fatmagül'ün Suçu Ne' dizisiyle ünlenen Ege'nin saklı güzeli: Ildırı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Nefise Karatay'la çıplak pozlarından pişman olan Mali'den bir itiraf daha: Kandırıldık Beklenmedik kaza! Ivanka Trump sörf tahtasıyla oğlunun yüzüne çarptı Yalanlasalar da kameralardan kaçamadılar! Sibel Can ve Emir Sarıgül aşkı belgelendi Bayram paylaşımları art arda geldi! Tarkan ve Cem Yılmaz'ın pozlarına beğeni yağıyor Takipçilerinin bayramını bornozlu pozuyla kutlayan Fahriye Evcen eleştirilerin hedefi oldu
Advertisement