Rezil Olmamak İçin Çok Çalışıyorum - Son Dakika

Rezil Olmamak İçin Çok Çalışıyorum

01.12.2010 09:08

1
‘Sahneye çıkan kim olursa olsun eleştirilmeye hazır olmalıdır” diyen Armağan Çağlayan, bu zamana kadar jüri koltuğundan sahnedekilere eleştiri yağdırdı. Şimdi rövanş zamanı! Başrolünü Metin Serezli ve Suzan Aksoy'un oynadığı ‘Büyük İkramiye', Çağlayan'ın ilk profesyonel sahne deneyimi olacak. Çağlayan, ilk oyununu ve günlük yaşamını anlattı...
2
* Birçok işin ardından şimdi de tiyatro yapacaksınız. Sizi ne zaman elektrik mühendisi ya da ayakkabı tasarımcısı olarak göreceğiz?

Hiçbir zaman! Çünkü onlar için eğitim gerekiyor.

3
* Tiyatro için eğitim gerekmiyor mu?

Tiyatro için de şarkı söylemek için de çok büyük bir eğitim gerektiğini düşünmüyorum. Çünkü onlar insanın içinden gelen hayvani bir duygu aslına bakarsan. Bence alaylı-okullu tartışması dünyanın en saçma tartışması. İbrahim Tatlıses okullu mu? Sezen Aksu okullu mu? Sezen Aksu beste fabrikatörü gibi ama aslında ziraat mühendisi. Serdar Ortaç ne yapsa popüler. Ama aslında tornacı.

4
* Sıkılgan mısınız, maymun iştahlı mısınız, özgür ruhlu musunuz, yenilikçi misiniz? Nedir sizi sürekli meslek değiştirmeye iten dürtü?

Meslek değiştirmiyorum. Aslında ben oyunda Armağan Çağlayan'ım. Bu oyun Fransa'da da böyle oynanmış. Bu rolü, benim gibi bir televizyon ünlüsü canlandırmış. Ben çıkıp da Shakespeare oynasam bana “Oyunculuk mu yapıyorsun?” deyin. Ama ben kendimi oynuyorum.

5
* Oyunda ne kadar bir rolünüz var?

E büyükçe bir rol sayılır. Birinci perdenin ortasında giriyorum, sonuna kadar varım.

* Oyunun hikayesi nedir?

Lotodan orta sınıf bir aileye bir para çıkıyor. Onlar da bu parayla kızlarını ikoncan yapmaya çalışıyorlar. Fransız oyunu. Fransa'da dört yıl kapalı gişe oynamış. 6 Ocak'ta Profilo'da başlayacak, sonra İzmir'de devam edecek.

6
* Koç burçları bir şeyi elde edene kadar hırsla peşinden koşar, onu avucuna aldıklarındaysa beğenmeyip kenara atarlar. Sizde de benzer bir durum var mı?

Bilmem. Hayat sıkıcı ve uzun. Yeni şeyler denemezseniz çok sıkılıyorsunuz yaptığınız şeylerden. Hep yeni şeyler deneme duygusu olmuştur içimde. Şimdi tiyatro yapmak benim için yeni bir heyecan. Ezber yapıyorum. Metin Serezli'yle oynamak çok keyifli. Nedim Saban yönetiyor oyunu.

7
Türkiye'nin tiyatro duayenleriyle oynamak herkese nasip olmayacak bir şey. Onlara yetişebilmek ve rezil olmamak için iki kat fazla çalışıyorum.

* Başka kimler var?

Metin Serezli, Suzan Aksoy ve ‘Aşk-ı Memnu'nun ‘Cemile'si Pelin Ermiş var.

8
* Tiyatrokare ekibiyle ilk nasıl bir araya geldiniz?

Nevra Hanım arayıp teklif etti. “Ben rol yapamam ki?” dedim. “Zaten kendini oynayacaksın” dedi. Metni yolladılar, içim rahatladı. Fakat Metin Serezli ilk gün “Bir oyuncu için en zor şey kendini oynamasıdır” dedi. Gerçekten de söyledikleri gibiymiş, kendini oynamak çok zormuş.

9
* Oyunda en çok neyinizi eleştiriyorlar?

“Çok hızlı konuşuyorsun” diyorlar. O yüzden konuşurken sürekli “Yavaş konuşmalıyım, yavaş konuşmalıyım” cümlesi geçiyor aklımdan. Ama ben hep böyleyim. Alışmışım, hızlı konuşurum. O yüzden şimdi her fırsatta, evde ağzıma kalem alıp kitap okuyorum.

10
* Bir kebapçının konsept danışmanlığı için neden size başvuruldu?

Kazancılar'ın sahibi İsmet Bey öncelikle kişiliğime ve gözüme güveniyor sanıyorum.

* İnsanlar sizin isminiz için mi buraya geliyor yoksa Kazancılar ismine mi?

Yemeğe isim için gitmek saçma. Benim ismim buraya ilk gelişte yüzde 20'lik bir etken olabilir. O kişiler de lezzet kötüyse bir daha da gelmez. Bizim artık müdavimlerimiz oluşmaya başladı

11
* Ünlü müdavimlerinizin müdavimi oldukları özel bir kebap var mı?

Var; Usta Kebabı... Ben de dahil herkes ona bayılıyor burada.

* Nasıl bir şey o?

Beyti'nin antrikota sarılmış hali. Ben de bayılıyorum! Bir de ben burada mangal yemeyi seviyorum. Soğumasın diye mangalıyla masaya geliyor.

12
* Evde yemek yapar mısınız?

Yemek yapmasını da yemesini de çok severim. Türk mutfağını çok severim. İtalyan mutfağını da Türk mutfağına yakın olduğu için seviyorum.

* “Her akşam yesem bıkmam” dediğiniz bir yemek var mı?

Çiğ köfteden bıkmıyorum. Her öğün yesem bıkmam.

13
* Bu aralar başka neler yapıyorsunuz?

Bu aralar önümüzdeki sezon için üç tane dizi projesi üzerinde çalışıyorum. Şu günlerde onlarla uğraşıyorum. En çok bu vaktimi alıyor. O kadar çok iş yapıyorum ki bu ara, başka bir şey yapacak vakit yok. Sabah 08.30'da çıkıyorum evden. 09.00'da spora gidiyorum. 11.00'de Med Yapım'a gidiyorum. Oradan Kazancılar'a geliyorum. Akşam 17.00'de tiyatro provasına gidiyorum. Sonra yine Kazancılar'a...

14
15
16
17
18
19
20
21

YORUMLAR
500

Son Dakika Rezil Olmamak İçin Çok Çalışıyorum - Son Dakika


Advertisement