Rihanna Victoria's Secret Yaratıcısına Açtı Ağzını Yumdu Gözünü - Son Dakika

Rihanna Victoria's Secret Yaratıcısına Açtı Ağzını Yumdu Gözünü

13.11.2018 10:40

Kendi defilesinde büyük bedenlere yer veren Rihanna, trans ve büyük beden modellere söylediği sözler için Victoria's Secret yaratıcısını topa tuttu.

1
Rihanna, Victoria's Secret yaratıcı yönetmeni Ed Razek'in trans ve büyük beden modeller için yaptığı yorum sonrası Victoria's Secret'a sert tepki gösterdi.
2
Ed Razek, trans ve büyük beden modellerin Victoria's Secret defilesinde hiçbir zaman yer alamayacaklarını söyledikten sonra gelen tepkiler nedeniyle cuma günü özür dilemek zorunda kaldı.
3
Vogue'a verdiği röportajda Razek, Victoria's Secret defilesinde tıpkı Rihanna'nın Eylül ayından düzenlediği Fenty iç çamaşırı defilesinde yaptığı gibi kapsayıcı bir model cast'ına yer verirlerse 'birilerine yaranmaya çalışmak'la suçlanacaklarını söylemesi üzerine, Rihanna, Instagram hesabından tepki gösterdi.
4
Güzel şarkıcı, özellikle bir yorum yazmak yerine sadece model Louise O'Reilly'nin sosyal medya paylaşımını kendisi de paylaşarak tepkisini belli etti.
5
Model O'Reilly, "Markaların, neden cast direktörlerinin fikirleri konusunda dikkatli olmaları gerektiğine dair ilk örnek" ifadelerine yer verdi.
6
Ayrıca O'Reilly, "Özellikle bu 70 yaşında ve geçmişte yaşayan bir adamsa... Şükür ki Rihanna bize Fenty ile bu yıl çeşitlilik sevgisinin markalaşmasını getirdi" dedi.
7
Siyahi şarkıcı, geçtiğimiz Eylül ayında New York Moda Haftası kapsamında, farklı bedenlerde ve hamile modellere yer verdiği bir iç çamaşırı defilesi düzenlemişti.
8
Victoria's Secret'ın geçtiğimiz günlerde düzenlenen 2018 defilesinde de her zaman olduğu gibi büyük beden modellere yer verilmedi.
9
Razek röportajında, "Kesinlikle biz transeksüellere şovda yer vermemeliyiz. Çünkü bu şov bir fantezi. 42 dakikalık özel bir eğlence" demişti.
10
"Sanırım pazarın sürekli değiştiğini ele alıyoruz. Şovda transseksüel ya da büyük beden model kullanmayı düşünüp düşünmediğimizi soruyorsunuz. Kardeş şirketimiz Lane Bryant, büyük beden modellerle defile yapıyor. Bunu sadece satış yaptığımız pazara sunuyoruz, Victoria's Secret gibi tüm dünyaya sunmuyoruz" şeklinde konuştu.
11
12
13
14
15
16
17
18

Son Dakika Rihanna Victoria's Secret Yaratıcısına Açtı Ağzını Yumdu Gözünü - Son Dakika Magazin


YORUMLAR
500
Advertisement