RİZE Resimleri

Rize Resimleri

  • 03.05.2021 15:30 Karadeniz zekası yine devrede! Kışın yatırıyorlar, baharda kaldırıyorlar Karadeniz zekası yine devrede! Kışın yatırıyorlar, baharda kaldırıyorlar Rize'nin İkizdere ilçesi Karzavan Yaylası'nda, çelik varillerin birleştirilmesiyle oluşturulan 7 metrelik minarenin kış aylarında çığdan zarar görmemesi için geliştirilen yöntem, yılladır uygulanıyor. Elle çevrilebilen makaralı sisteme çelik telle bağlanan, kış aylarında yere yatırılan minare, baharın gelişiyle köylüler tarafından yeniden kaldırıldı.
  • 11.02.2021 09:34 Abisi bile ilk kez gördü! Deniz Gezmiş'in 50 yıl sonra ortaya çıkan fotoğrafları Abisi bile ilk kez gördü! Deniz Gezmiş'in 50 yıl sonra ortaya çıkan fotoğrafları 68 kuşağının öğrenci lideri ve siyasi aktivisti Deniz Gezmiş'in, 1971 yılında yakalandıktan sonra çekilmiş yeni fotoğrafları ortaya çıktı. Deniz Gezmiş'in akrabası Enver Gezmiş, aslında siyah beyaz olan 4 kare fotoğrafı renklendirerek sosyal medya hesabından paylaştı. Abisinin bile ilk kez gördüğü fotoğraflarda Gezmiş'in üzerinde yine ünlü yeşil parkası vardı.
  • 04.01.2021 14:05 Güzel futbolcu Sancakay Ilım, Survivor'a günler kala adından söz ettirmeye başladı! On parmağında on marifet Güzel futbolcu Sancakay Ilım, Survivor'a günler kala adından söz ettirmeye başladı! On parmağında on marifet Fenomen yarışma programı Survivor 2021'e çok az bir süre kaldı. Yayınlanan son fragmanda Gönüllüler takımında ter dökecek yarışmacılar da belli oldu. Kadroda dikkat çeken isimlerden biri de güzelliği ve yeteneği ile ön plana çıkan futbolcu Sancakay Ilım Morgül. Ilım, sosyal medya paylaşımlarıyla daha şimdiden adından söz ettiriyor.
Advertisement