Rockefeller'in Sanat Koleksiyonuna İlk Günde 646 Milyon Dolarlık Satış - Son Dakika

Rockefeller'in Sanat Koleksiyonuna İlk Günde 646 Milyon Dolarlık Satış

10.05.2018 12:30

Rockefeller'in Sanat Koleksiyonunun sergilendiği müzayedede ilk akşam 19. ve 20. yüzyıl sanatına odaklanıldığı ve toplam 646 milyon dolarlık satış yapıldığı belirtildi...

1
Amerikalı milyarder iş adamı David Rockefeller ve eşi Peggy Rockefeller'in açık artırmaya çıkarılan resim, heykel, seramik, mobilya ve dekoratif eserlerden oluşan sanat koleksiyonundan ilk günde 646 milyon dolarlık satış yapıldı.

2
New York'taki Christie's Müzayede Evi, açık artırmada Pablo Picasso'nun 1905 tarihli "Young Girl with a Flower Basket" tablosunun 115, Claude Monet'nin "Water Lilies in Bloom" eserinin 84,6 ve Henri Matisse'in "Odalisque reclining with magnolias" tablosunun 80,7 milyon dolara satıldığını açıkladı.

İlk akşam 19. ve 20. yüzyıl sanatına odaklanıldığı ve toplam 646 milyon dolarlık satış yapıldığı belirtildi.

3
Açık artırmanın bu akşamki bölümünde Willem de Kooning, Edward Hopper, John Singer Sargent ve Georgia O'Keeffe gibi modernist Amerikalı ressamların eserlerinin, perşembe günü de mobilya, seramik ve dekorasyon parçalarının açık artırmaya çıkarılması planlanıyor. Açık artırmada Napolyon'un kullandığı seramik bir tatlı tabağının da yer aldığı kaydediliyor.

4
Satış gelirleri Rockefeller ailesinin desteklediği hayır kurumları arasında paylaştırılacak.

5
Standard Oil petrol şirketi kurucusu John D. Rockefeller'ın hayatta kalan son torunu David Rockefeller, 2017'de 101 yaşında hayatını kaybetmişti.

6
7

Son Dakika Rockefeller'in Sanat Koleksiyonuna İlk Günde 646 Milyon Dolarlık Satış - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Çok şaşıracaksınız! Ali Baba ve Kırk Haramiler'deki içi altın dolu mağara bakın neredeymiş Sadece meyve ve bitkilerle besleniyor! Ormanın gerçek kralını görenler hayretler içerisinde Baba, kadın öğretmenin 12 yaşındaki kızına gönderdiği mesaj sonrası polise koştu Maradona'nın cenazesi ülkesinde çatışma çıkarttı! Ortalık bir anda karıştı Temelini Cumhurbaşkanı Erdoğan atmıştı! İşçilerin ilmek ilmek işlediği kırmızı küre ortaya çıktı