Rolleri İçin İnanılmaz Değişimler Yaşayan Oyuncular - Son Dakika

Rolleri İçin İnanılmaz Değişimler Yaşayan Oyuncular

24.08.2015 18:04

1
Oyuncular, canlandıracakları karakterleri yansıtabilmek için birçok fedakarlık yapmak zorunda kalıyorlar. İşte onların en çarpıcıları...

Christian Bale (Makinist): Bale'in eski asistanının yazdığı biyografide, ünlü aktörün film için 28 kilo verdiğini ve "gün içinde yalnızca elma,su ve kahve içtiği arada da viski kullandığını” belirtiyor.

2
Charlize Theron (Cani): Kendisine SAG, Altın Küre ve Oscar ödülü kazandıran, seri katili canlandırdığı film için Theron 15 kilo alıp tanınmaz hale geldi. Filmde ayrıca Theron'un yüzüne çeşitli protezler de takıldı.

3
Michelle Wiliams (Marilyn ile Bir Hafta): Williams, ünlü sanatçı Marilyn Monroe'ye benzeyebilmek için aylarca onun röpotajlarını inceleyip seslerini inceledi, her çekim günü 3 saatlik makyaj yaptırdı ve bacaklarını düzgün oynatabilmek için dizlerine kemer taktı.

4
Kate Winslet (Okuyucu): Kate Winslet kendisine Oscar kazandıran filmdeki Alman aksanını yapabilmek için, çocuklarına uzunca bir süre masalları aksan ile okumaya çalışmış.

5
Daniel Day-Lewis (Lincoln): Daniel Day-Lewis Oscar kazandığı filmdeki karakterine o kadar bürünmüş ki, filmde eşini canlandıran aktris Sally Field, aktörün çekimler boyunca karakterin içinde kaldığını, aslında “gerçek Daniel Day-Lewis” ile tanışmadığını söylemiş.

6
Rooney Mara (Ejderha Dövmeli Kız): Genç oyuncu filmdeki karakteri için kulak ve göğüs çevresini gerçekten piercingler ile kaplamış.

7
Natalie Portman ve Mila Kunis (Siyah Kuğu): Natalie Portman en iyi kadın oyuncu Oscarını kucakladığı filmdeki rolü için Mila Kunis ile birlikte film boyunca 8 saatlik bale provaları yapmış.

8
Ryan Gosling ve Michelle Williams (Aşk ve Küller): Gosling'e göre Williams ve kendisi yönetmen Derek Fiancrance'nin dünyasına kendilerini o kadar kaptırdı ki, film çektiklerini neredeyse unuttular. Yönetmenin isteği ile Gosling, Williams ve filmde çocuklarını oynayan oyuncu çekimlerde gün boyunca 1 ay beraber yaşadı.

9
Heath Ledger (Kara Şövalye): Empire Dergisi'ne verdiği röportajda filme hazırlanış süreci ile ilgili olarak Ledger, “Londra'da bir otel odasında 1 ay boyunca kaldım, kendimi odaya kitledim ve günlük hazırlayıp ses deneyleri yaptım çünkü ikonik bir ses ve gülüş yapabilmek önemliydi” diyor.

10
Anne Hathaway (Sefiller): Anne Hathaway de filmdeki Fantine rolü için 12 kilo vermiş. Tüm süreci biraz çılgınlık olarak değerlendiren Hathaway, filmdeki rolü ile Oscar kazandı.

11
Bazı kadın oyuncular ise rolleri için çirkinleşmekten çekinmediler. İşte o kadın oyunculardan bazıları...

Nicole Kidman: (Hours – 2002)

12
Cameron Diaz: (John Malkovich Olmak – 2001)

13
Uma Thurman: (Batman ve Robin – 1997)

14
Sandra Bullock: (Miss Congeniality – 2001)

15
Salma Hayek: (Frida – 2002)

16
Renée Zellweger: (Bridget Jones's Diary – 2000)

17
Mariah Carrey: (Precious – 2009)

18
Hillary Swank: (Boys Don't Cry – 1999)

19
Gwyneth Paltrow: (Shallow Hal – 2001)

20
ROL İÇİN DEĞİŞEN ÜNLÜLER/ Hiçbir şey sanıldığı kadar kolay değil. Bu pırıtılı dünyada ayakta kalmanın, şöhreti sürdürmenin de bir takım bedelleri var. Bunlardan biri de saatlerce bir makyaj koltuğunda oturup saç ve göz renginizi, hatta kimi zaman kilonuzu değiştirmek var. İşte, beyaz perdede rol gereği inanılmayacak kadar değişen ünlü yıldızlar. Angelina Jolie

21
Sean Penn

22
Salma Hayek

23
Russell Crowe

24
Virginia Woolf'u canlandırmak için takma burun kullanıp güzelliğini feda eden Nicole Kidman, bunun karşılığında bir Oscar kazandı.

25
Will Smith

26
Keira Knightley

27
Benicio Del Toro

28
Marion Cotillard

29
Matt Damon

30
Eric Bana

31
Emile Hirsch

32
Billy Crudup

33
Josh Brolin

34
Jared Leto

35
Tom Hardy

Son Dakika Rolleri İçin İnanılmaz Değişimler Yaşayan Oyuncular - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Çok şaşıracaksınız! Ali Baba ve Kırk Haramiler'deki içi altın dolu mağara bakın neredeymiş Sadece meyve ve bitkilerle besleniyor! Ormanın gerçek kralını görenler hayretler içerisinde Baba, kadın öğretmenin 12 yaşındaki kızına gönderdiği mesaj sonrası polise koştu Maradona'nın cenazesi ülkesinde çatışma çıkarttı! Ortalık bir anda karıştı Temelini Cumhurbaşkanı Erdoğan atmıştı! İşçilerin ilmek ilmek işlediği kırmızı küre ortaya çıktı