Roman Açılımında Kibariye Şov - Son Dakika

Roman Açılımında Kibariye Şov

15.03.2010 12:41

1
Yurdun dört bir yanından gelen Roman vatandaşlara seslenen Başbakan Erdoğan, “Sizler benim Roman kardeşlerimsiniz. ‘Kırmızıyı severler', biliyorum, ‘pembeyi severler, birbirini överler, Romanlar böyledirler, çalgısız yaşayamaz ölürler” dedi.
2
Şarkıcı Kibariye toplantıya katılan romanları coştururken, Başbakan Erdoğan'a 'Başbakanım çok güzel, çok yakışıklı bir adamsın. Üstüne tanımam anacım' dedi.
3
BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda düzenlenen“Roman Buluşması”nda konuştu. Romanlara 100-120 lira taksit ve 20 yıl vadeyle ev vereceklerini belirten Erdoğan, “Roman kardeşlerimi çadırda, derme çatma binalarda görmek istemiyorum” dedi. Erdoğan özetle şunları söyledi:

4
“Ben, Kasımpaşa Kulaksız'da, siz değerli kardeşlerimin içinde doğdum. Orada biz beraber büyüdük. O günden bilirim, kimileri sizlere ‘Şopar' der, kimileri, ‘Elekçi' der, kimileri de ‘Çingene' der. Her ne derlerse desinler sizler Rom'sunuz, yani insansınız, yani cansınız. Sizler benim Roman kardeşlerimsiniz. İlle de Roman olsun, ister taştan, çamurdan olsun, o da Allah kuludur, her kim olursa olsun'.”
5
Başbakan Erdoğan, Çingeneler Zamanı filminde geçen, “Kendime yalan söylemeye başladığım andan itibaren, artık kimseye inanmaz oldum” cümlesine atıfta bulunarak, şöyle devam etti:

6
“Fakat biz, birbirimize inanıyoruz. Biz, birbirimize güveniyoruz. Biz birbirimize gönül kapılarımızı açtık ve kendimize de karşımızdakine de samimiyet diliyle, gönül diliyle konuşuyoruz. Bizim ülkemiz, bizim topraklarımız, bizim medeniyetimiz, kaynağını ve ilhamını sevgiden alır. Hoşgörüden alır, bu topraklarda hoş görülmeyen yegane şey, hoşgörüsüzlüktür. Bizim bu topraklarımız tarihin hiç bir döneminde ırkçılığa sahne olmamıştır.”
7
Başbakan Erdoğan, Romanların Fatih Sultan Mehmet'in fermanı ile İstanbul'da güvence altına alındığını, Sultan 2'nci Selim'in Bosna-Hersek'te Romanları vergiden muaf tuttuğunu söyledi. Osmanlı coğrafyasının her köşesinde Romanların zanaatlerinden istifade edildiğini, askerlik hizmetinde üstün başarı göstermiş Romanların da bu noktada değerlendirildiğini belirtti.
8
İSTANBUL Abdi İpekçi Spor Salonu önüne gelen Romanlar toplantı öncesi çaldıkları davul ve klarnet eşliğinde bol bol göbek attılar.
9
Başbakan Erdoğan, “Türkiye seninle gurur duyuyor” sloganlarıyla karşılandı. Başbakan Erdoğan, 4 Roman'a nüfus, dört çifte de nikah cüzdanı verdi.

10
Başbakan Erdoğan, Kibariye'yi kendisi anons etti. Kibariye bir şarkısını Başbakan Erdoğan'ın yanına gidip elini tutarak seslendirdi. Kibariye, Erdoğan'a, "Emine Hanım nasıl, iyi mi? Selam söyleyin. Başbakanım çok güzel, çok yakışıklı bir adamsın, çok güzel konuşuyorsun. Helal olsun sana. Olay bir adamsın üstüne tanımam anacım" dedi.
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36

Son Dakika Roman Açılımında Kibariye Şov - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Skandal görüntülerden sonra güzel futbolcu takımından kovuldu Dua Lipa ile müstehcen pozlar veren Miley Cyrus'tan bomba yorum: Maalesef onunla cinsel ilişkiye girmedik Kışın beyaz, yazın kahverengiye bürünüyorlar! Nesli tükenmekte olan gelincik objektiflere takıldı Dondurucu soğukta bikiniyle bisiklet süren genç kız, hayır kurumu için bir saatte 83 bin TL topladı Sınavdan çıkıp doğumhaneye giden avukat adayı, buzların üzerinde oturarak görevini tamamladı