Romantik Tatilin 10 Adresi - Son Dakika

Romantik Tatilin 10 Adresi

19.11.2011 23:27

1
Aşık olduğunuzda bunu tüm dünyayla paylaşma isteği duyarsınız. Böyle zamanlarda bir dağın tepesinden bağırmak ya da su altındaki canlılara aşkınızı anlatmak dahi isteyebilirsiniz. İşte dünyanın en romantik tatil yerleri...
2
Aspen, Kolorado, ABD

Sadece zengin ünlüler için değil içinde aşkı barındıran herkesin büyük keyif duyacağı bir yerdir Aspen.

3
Kayaksever cenneti olmasının yanı sıra yaz, kış mevsim fark etmeden kalabalık gece hayatı ve romantik çevresi sayesinde içinizi aşkla doldurmaya yeter. Dağ havasını ciğerlerinize çekebileceğiniz Aspen'de at arabasıyla karda bir yolculuğa çıkabilirsiniz.
4
Paris, Fransa

Parkları, yürüyüş mesafesindeki kafeleri, ünlü sanat müzeleri, tarihi kiliseleri ve saraylarıyla Paris, Eyfel Kulesi'nden çok daha fazlasını barındırır.

5
Paris'te yapacak ve görecek o kadar çok yer vardır ki, Paris'ten dönmeyi istemeyeceksiniz. Paris'e adım attığınızda neden buraya "Aşıklar Şehri" dendiğini anlamanız uzun sürmeyecektir.

6
New York, ABD

Hiç uyumayan şehir New York, romantizmin doruklarda olduğu bir yerdir. İlkbaharda Central Park'ta atla yapılan bir geziden ya da Rockefeller Center'da kışın yapılacak buz pateninden daha romantik ne olabilir ki?

7
New York'ta muhteşem yemeklerden, müzelere, alışveriş merkezlerinden tiyatrolara kadar pek çok aktivite bulunur. Yapmanız gereken tek şey sevgilinizi kolunuza takıp şehrin parıltılı ışıkları arasında bir yürüyüşe çıkmak.
8
Hayman Adası, Whitsundays Queensland, Avustralya

Kristal beyazı suları, asla unutamayacağınız yumuşaklık ve güzellikteki kumsallarıyla ülkemizde kış yaşanırken Avustralya'nın sahillerinde güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

9
Adalarda bulunan resort otellerin muhteşem okyanus manzarasına sahip odalarında sevgilinizle romantik dakikalar yaşayabilirsiniz.
10
Çin'in güneyinde bulunan Guangxi'de renkli mağaralar, eski saraylar, yavaş yavaş akan nehir ve pirinç tarlaları ile egzotik bir tatil geçirebilirsiniz.
11
Bölgeye has sosları ve yemekleri mutlaka denemek gerekir. Ancak elbette her yabancı ülkede olduğu gibi tadına bakmadan önce içinde ne olduğuna da dikkat etmekte fayda vardır.

12
Nassau, Bahamalar, Karayipler

Tüm Karayip adaları romantizmin zirveye ulaştığı yerler olarak bilinir. Nassau cennetindeki pembe kumsallar ve turkuvaz sular eğlenceli gece yaşantısıyla lüks otellerde, konforlu yataklarda kendinizi ölümsüz hissedeceksiniz.

13

Kosta Rika'daki doğal yağmur ormanları ve egzotik manzaralar burayı sadece romantik değil aynı zamanda doğa dostu bir tatil cenneti haline getirir. Bölgede yapabileceğiniz sayısız aktivite mevcuttur.

14
Irazu yanardağını ziyaret edebilir, Kelebek Bahçeleri'ni gezebilirsiniz. Yağmur ormanları boyunca uzanan nehirde rafting yapabilirsiniz. Sadece Kosta Rika'da Corcovado Ulusal Parkı'nda büyük kedileri görebilirsiniz.
15
Fransız Polonezyası, Tahiti

Bir mücevher gibi dağılmış 118 ada ve 5 ayrı adalar takımının başlangıç noktasındadır. Derin vadilari, şeffaf renkteki nehirleri ve yüksek şelaleleri ile bir ressamın fırçasından çıkmış gibi görünen Fransız Polonezyası'nda su üzerine kurulan bongalow tipi resort oteller vardır.

16
Turkuvaz suların üzerinde uyurken en huzurlu dakikaları geçirebilirsiniz. Taze çiçeklerin bulunduğu banyolar ve meyve maskeleriyle hem ruhunuz hem de cildinizin güzelleştiğini hissedebilirsiniz.

17
Santorini, Yunanistan

Romantizm denilince akla gelen Yunan adaları'ndan Santorini, en çok tercih edilendir. Santorini aşıklar cennetidir.

18
Ege denizine tepeden bakan yamaçlarıyla, siyah volkanik kumlu Perissa ve Kamari kumsallarıyla, tarihi Pyrgos ve Akrotiri köyleriyle Santorini, yıllardır aradığınız bir tatil noktası olabilir.
19
Venedik, İtalya

"Romantizm" kelimesi ile "Venedik" kelimelerini birbirinden ayrı düşünmek pek mümkün değildir. Kalbinizi ve ruhunuzu esir edecek bu şehre Adriyatik Denizi'nin suları altına gömülmeden önce mutlaka uğrayın.

20
Eski liman kenti kanalları, köprüleri ve yüzyıllık binalarıyla Venedik'te gün batımını gondol üzerinde sevgilinizle muhteşem şarapları yudumlarken karşılayabilirsiniz.

Son Dakika Romantik Tatilin 10 Adresi - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement