Ruhun Bedenden Ayrıldığı Yer - Son Dakika

Ruhun Bedenden Ayrıldığı Yer

12.07.2008 16:03

1
Dünyanın bir ucunda sayılacak bir yer. Ama gün geçtikçe daha fazla kişi burayı keşfediyor. Çünkü meditasyon tapınağının bulunduğu adacıklardan birinde meditasyon yapanlar 'sihirli bir tecrübe' yaşadıklarını söylüyor.

2
Düne kadar haritada yerleri bile pek bilinmeyen bu adacıklar, artık Amerika'dan Japonya'ya kadar onbinlerce insan için bir çekim merkezi haline geliyor.

3
Hindistan'ın güneyindeki sahil kenti Kanyakumari'nin biraz açıklarında, denizden yükselen Vivekananda ve Thiruvalluar adacıkları sadece geçen yıl 1.9 milyon turist tarafından ziyaret edildi.

4
Thiruvalluar aslında bir anıt-adacık. Üzerindeki devasa heykel, Asya kıtasının en büyüğü. 40.5 metrelik heykel 'aziz-şahir Thiruvalluar'ın anısına dikilmiş.

5
Vivekananda adacığında ise 'Meditasyon Tapınağı' bulunuyor. Efsaneye göre bakire tanrıça Swami Vivekananda burda oturup meditasyon yapıyordu ve bir süre sonra yükseliyordu.
6
İşte bu günlerde, sırf meditasyon yapmak için bu adacığa akın edenler, başka hiç bir yerde meditasyon sırasında burda yaşadıkları tecrübeyi yaşamadıklarını söyledikçe, adacığın 'sihirli' olduğu yolundaki şöhreti de yayılmaya başladı.

7
Vivikananda'da meditasyon yapanlar, müthiş bir huzur yakalamaları dışında 'beden dışı teçrübeler' yaşadıklarını, ruhlarının bedebi terk edip özgürce yükseldiğini ve hafiflemiş bir şekilde bedene döndüğünü, negatif enerjiden arındığını söylüyor.

8
9
10
11
12
13
14
15
16

Son Dakika Ruhun Bedenden Ayrıldığı Yer - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Wanda Nara sınırları yıktı geçti! At üzerinde çırılçıplak poz verdi 190 milyon yıllık tarihiyle büyülüyor! Dünya üzerinde olduğuna inanamayacaksınız "Bilim kadını olup aç mı kalsaydım" sözüyle hafızalara kazınmıştı! İşte skandallar kraliçesinin son hali Dünyada tek! Bu kasabaya erkekler yalnızca hafta sonu girebiliyor Bal kabağı ile spor yapan fenomenin iç çamaşırı koptu