Rus İstihbaratının Kullandığı Birbirinden İlginç Cihazlar - Son Dakika

Rus İstihbaratının Kullandığı Birbirinden İlginç Cihazlar

05.08.2014 16:37

1
Rus istihbarat müzesinde, casuslukta kullanılan birbirinden ilginç cihazlar sergileniyor.

2
Soğuk Savaş Dönemi'ni anlatan ajan filmlerinde kullanılan tabanca yerleştirilebilen kitaplardan, şemsiye sapı, eldiven ve kalem şeklindeki yakın mesafe suikast silahlarına kadar çok farklı eserler bulunuyor.

3
Müzede, ajanların elde ettikleri bilgileri iletmekte kullandığı gizli iletişim sistemi, minik fotoğraf makinesi ve pusula gibi techizatlar çok dikkat çekiyor.

4
Ziyaretçiler, Rus sınır koruma birliklerinin tarih boyunca kullandıkları üniforma, silah ve bu silahlara ait mermileri, yakın döneme ait Kaleşnikof marka tüfekleri, değişik şekillerde elektronik ve mekanik ekipmanları da görebiliyor.

5
Dönemin önemli devlet adamlarının portre heykellerinin bulunduğu Rus istihbarat müzesinde, çok sayıda harita ve resim de yer alıyor.

6
Sovyet liderler Lenin ve Stalin'in verdiği madalya ve taltifler de müzenin en çok ilgi gösterilen köşelerinden.

7
Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) Sınır Muhafız Müzesi 2 Şubat 1914'te St. Petersburg'da kuruldu. Müze 1932 yılında Moskova'ya taşındı.

8
Müzede, Rusya'nın sınırlar tarihi ayrıntılı şekilde anlatılıyor. Bin 200 metre kare alana sahip müzeyi yılda yaklaşık 23 bin kişinin ziyaret ettiği belirtiliyor.

9
Müzede 70 bine yakın obje sergileniyor.

10
İşte müzede en dikkat çeken objeler...

11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22

Son Dakika Rus İstihbaratının Kullandığı Birbirinden İlginç Cihazlar - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor