Son Dakika Haberleri: Rus İstihbaratının Kullandığı Birbirinden İlginç Cihazlar

Rus İstihbaratının Kullandığı Birbirinden İlginç Cihazlar

6 yıl önce

1
Rus istihbarat müzesinde, casuslukta kullanılan birbirinden ilginç cihazlar sergileniyor.

2
Soğuk Savaş Dönemi'ni anlatan ajan filmlerinde kullanılan tabanca yerleştirilebilen kitaplardan, şemsiye sapı, eldiven ve kalem şeklindeki yakın mesafe suikast silahlarına kadar çok farklı eserler bulunuyor.

3
Müzede, ajanların elde ettikleri bilgileri iletmekte kullandığı gizli iletişim sistemi, minik fotoğraf makinesi ve pusula gibi techizatlar çok dikkat çekiyor.

4
Ziyaretçiler, Rus sınır koruma birliklerinin tarih boyunca kullandıkları üniforma, silah ve bu silahlara ait mermileri, yakın döneme ait Kaleşnikof marka tüfekleri, değişik şekillerde elektronik ve mekanik ekipmanları da görebiliyor.

5
Dönemin önemli devlet adamlarının portre heykellerinin bulunduğu Rus istihbarat müzesinde, çok sayıda harita ve resim de yer alıyor.

6
Sovyet liderler Lenin ve Stalin'in verdiği madalya ve taltifler de müzenin en çok ilgi gösterilen köşelerinden.

7
Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) Sınır Muhafız Müzesi 2 Şubat 1914'te St. Petersburg'da kuruldu. Müze 1932 yılında Moskova'ya taşındı.

8
Müzede, Rusya'nın sınırlar tarihi ayrıntılı şekilde anlatılıyor. Bin 200 metre kare alana sahip müzeyi yılda yaklaşık 23 bin kişinin ziyaret ettiği belirtiliyor.

9
Müzede 70 bine yakın obje sergileniyor.

10
İşte müzede en dikkat çeken objeler...

11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22Haber Yayın Tarihi: 05.08.2014 04:37 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Önce gök gürültüsü duydu sonra ev sallandı! Bahçesindeki manzarayla şoke oldu Ünlü şarkıcı Betül Demir, siyah mayolu pozuyla Instagram'ı salladı! Dosta güven düşmana korku salıyor! İşte Türk komandosundan nefes kesen tatbikat Cesedi bir bavul içinde bulunan talihsiz kız hakkında olay iddia: Cinsel ilişki sırasında yanlışlıkla öldü Prezervatif tarihe karışıyor! Dünyada ilk erkek doğum kontrolü hayata geçecek