Saadet Kongresi Karıştı - Son Dakika

Saadet Kongresi Karıştı

11.07.2010 19:44

1
-Saadet Partisi'nin olağanüstü büyük kongresinde Milli Görüş'ün kırk yıllık tarihinde ilk kez karşı taraflar oluştu.

2
Siyasi yasaklı lider eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan, Genel Başkan Numan Kurtulmuş ile girdiği liste yarışında kaybederken, Saadet Partisi'nde yeni bir dönem başladı.

Kurtulmuş'un, Erbakan'a karşı çıkardığı liste, sancılı da olsa gerekli oyu alarak geçerken, Kurutulmuş, güven tazelemek için yaptığı kongrede ancak üçüncü turda aldığı oyla genel başkan seçilebildi.

3
Erbakan'ın hazırladığı listeye oğlunun, kızının, damadının ve özel kaleminin isimlerini koyması, Kurtulmuş ile arasında ciddi bir krize neden oldu. Mili Görüş tarihinde Erbakan'ın 40 yıllık siyasi hayatı da liste krizi ile birlikte bitmiş oldu.

Kurtulmuş'a destek verenler her değişimin sancılı olduğunu bu tür sancılı dönemlerin de zor geçtiğini ifade ederken, Milli Görüş'ün "değişmeden dönüşüme ilk adımını attığını" dile getirdiler.

4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

Son Dakika Saadet Kongresi Karıştı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor