Saadet Kongresi Karıştı - Son Dakika

Saadet Kongresi Karıştı

10 yıl önce

1
-Saadet Partisi'nin olağanüstü büyük kongresinde Milli Görüş'ün kırk yıllık tarihinde ilk kez karşı taraflar oluştu.

2
Siyasi yasaklı lider eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan, Genel Başkan Numan Kurtulmuş ile girdiği liste yarışında kaybederken, Saadet Partisi'nde yeni bir dönem başladı.


Kurtulmuş'un, Erbakan'a karşı çıkardığı liste, sancılı da olsa gerekli oyu alarak geçerken, Kurutulmuş, güven tazelemek için yaptığı kongrede ancak üçüncü turda aldığı oyla genel başkan seçilebildi.

3
Erbakan'ın hazırladığı listeye oğlunun, kızının, damadının ve özel kaleminin isimlerini koyması, Kurtulmuş ile arasında ciddi bir krize neden oldu. Mili Görüş tarihinde Erbakan'ın 40 yıllık siyasi hayatı da liste krizi ile birlikte bitmiş oldu.

Kurtulmuş'a destek verenler her değişimin sancılı olduğunu bu tür sancılı dönemlerin de zor geçtiğini ifade ederken, Milli Görüş'ün "değişmeden dönüşüme ilk adımını attığını" dile getirdiler.

4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

Haber Yayın Tarihi: 11.07.2010 07:44 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

25 saniye sallandı, 601 can aldı! İşte Türkiye'nin yaşadığı en büyük depremler İmdat çağrısına cevap veren bikini modeli polis memuru vurularak öldürüldü Futbolcu Javier Hernandez'in eşi Sarah Kohan hem güzelliği hem yeteneğiyle büyülüyor Kenan Doğulu'nun klibinde birkaç saniye gözükmüştü, şimdilerde Türkiye'nin hayran olduğu isim! Hadise işi abarttı! Ayna önünde mayosuyla dans edip kalçasını gösterdi

Son Dakika Haberleri