Son Dakika Haberleri: Sabire'yi Yengesi Parçalamış

Sabire'yi Yengesi Parçalamış

12 yıl önce

1
Geçen Cumartesi günü kaybolduktan sonra 7 parçaya ayrılmış bir haldeki cesedi şehir çöplüğünde bulunan 11 yaşındaki Sabire Akçakaya'nın öldürülmesi ile ilgili sır perdesi yavaş yavaş aralanmaya başladı.
2
Sabire A.'yı boğduktan sonra bıçakla parçaladığını itiraf eden yengesi Y.A., cinayeti anlattı.


3
Bağbaşı Mahallesi'nde ikamet eden 11 yaşındaki Sabire A.'nın parçalanmış cesedinin Kervansaray Dağı eteklerindeki çöplükte bulunmasının ardından, polis ekipleri harekete geçti.
4
Ceset parçalarının sarılı olduğu kilim parçalarından yola çıkan polis ekipleri, Sabire'nin yengesi Y.A.'nın evinde arama yaptı. Şüpheli hareketler sergileyen ve evinde benzer kilim parçaları bulunan yenge Y.A., gözaltına alınarak İl Emniyet Müdürlüğü'nde sorguya alındı.

5
Burada Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin sorguladığı Y.A., Sabire'yi öldürdüğünü itiraf etti. İfadesinde cinayeti kıskançlık yüzünden işlediğini söyleyen Y.A., 'Suçumu kabul ediyorum. Kızım kaybolmuş ve kız sevgisinden mahrum olmuştum. Eltilerimle aramda sürekli problemdi. Eltimi ve kızını kıskandığım için Sabire'yi boğarak öldürdüm. Daha sonra bıçakla parçalara ayırdım. Ceset parçalarını kilim parçalarına sararak mahalledeki çöp konteynırına attım. Cinayeti ben işledim' dedi.

6
55 yaşındaki cinayet zanlısı Yeter Akçakaya'nın yıllar önce bir kızı kaybolduğu için psikolojisinin bozulduğu ve zaman zaman dengesiz davranışlarda bulunduğu bildirildi. Yenge ile birlikte aileden 1 kişi daha gözaltına alındı.
7
Öte yandan bugün Sabire Akçakaya'nın okuduğu Kırşehir merkezdeki Hürriyet İlköğretim Okulu'nda da hüzün vardı. Hürriyet İlköğretim Okulu'nda ilk ders zilinin çalmasıyla derse başlayan öğrenciler, Sabire'nin yokluğunu yüreğinde hissetti. Sabire'nin sırasına bir çiçek bırakan arkadaşları gözyaşlarına boğuldu.
8
Sınıf birincisi olduğu öğrenilen 11 yaşındaki Sabire Akçakaya'nın okuldaki tüm sosyal etkinliklere katıldığı öğrenildi. Sabire Akçakaya'nın hiç kimseyle bir sorunun olmadığını ifade eden okul yetkilileri, 'Sabire; çok çalışkan, zeki ve sınıf birincisi bir öğrencimizdi.' dediler.
9
İl Emniyet Müdürlüğü'nde sorgusu tamamlanan Y.A. adli makamlara sevk edilirken, Sabire A.'nın cenazesi ise cuma namazına müteakiben kılınan namazın ardından toprağa verildi.

10
11
12
13
14
15Haber Yayın Tarihi: 07.11.2008 11:18 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ukraynalı Kainat Güzeli Anastasiya Subbota, iki ülke arasında krize neden oldu! Şarkılarıyla gönülleri fetheden Zakkum'un solisti, estetik operasyonla bambaşka biri oldu! 14 yaşındaki genç, cinsel organına soktuğu manyetik toplar yüzünden canından oluyordu! Rus Barbie olarak ünlenmişti! Siz ona bir de şimdi bakın Game of Thrones'un Khaleesi'si Emilia Clarke'dan olay sevişme sahnesi itirafı: Babama izletmedim!