Saçlarınız Şekil Almıyorsa Dikkat! Sağlığınızla İlgili Uyarı Veriyor - Son Dakika

Saçlarınız Şekil Almıyorsa Dikkat! Sağlığınızla İlgili Uyarı Veriyor

26.10.2017 11:25

Saçlarınız sürekli dökülüyor ve ne yaparsanız yapın şekil almıyorsa dikkat... Uzmanlar uyarıyor; şekil almayan saçlar ciddi hastalıkların habercisi olabilir.

1
Eğer saçlarınız topladığınızda şekil almıyor, dağınık bıraktığınızda ise düzgün durmuyorsa dikkat: Saçlarınız hastalık habercisi olabilir.

2
Yale Üniversitesi tarafından yapılan araştırma, kontrol altına alınamayan saçların zihinsel refah üzerinde etkiler gösterebiliyor.

3
Bu etkiler kadın ve erkeklerde özgüvensizlik, sosyal hayata güvensizlik ve yeteneklerini sorgulama olarak şekillenip daha da artabiliyor.

4
Kötü saça sahip olma düşüncesi ise insanların 'akıl' sorgulamasını ortaya çıkarıyor.

5
Kötü saça sahip olan insanlar sağlıklı saça sahip olan kişilerin daha akıllı olduğuna inanıyor.

6
Kadınlar saçlarının kötü göründüğünü düşündükleri günlerde utangaç hissediyor.

7
Erkekler ise saçlarının kötü olduğunu düşündüklerinde gergin hissediyor.

8
Yapılan araştırmalar kişilerin dış görünüşünün benlik saygısının yüzde 25'i oluşturduğunu ortaya koydu.

9
2010 yılında ShopSmart tarafından yapılan bir ankette, katılımcıların yüzde 19'unun saçlarını sevdikleri belirlenirken, yüzde 41'i saçlarını beğendiklerini söyledi.

10
Yanıt verenlerin yüzde 44'ü kötü saçlardan olumsuz etkilendiklerini belirtiyor. Yüzde 26'sı ise saçlarını kestirdikten sonra ağladıklarını itiraf ediyor.

11
İnsanların önem verdiği şeylerden ilk ikisi saç ve yüz. Kötü saç, kötü bir ruh hali ile eşleştiriliyor. Bu yüzden insanlar son kuruşlarına kadar saçları için harcama yapabileceklerini belirtiyorlar. Kuaförde para harcamak, hayatın doğal akışı gibi düşünülüyor.

12
Çünkü saçların sağlıklı ve şekil alıyor oluşu ruh halimizi olumlu yönde etkiliyor.

13
Üstelik sağlıksız saçlar sadece psikolojimiz için değil fiziksel sağlığımız için de belli risklerin işareti olabiliyor. Gelin bu risklere birlikte bakalım.

14
Saç dökülmesi
Saç dökülmesi
Saç dökülmesi, kontrol altına alamadığımız sorunlardan biri. Uzmanlar, günlük 100 tel saç dökülmesinin olağan olduğunu belirtiyorlar. Ancak daha fazlası sağlık problemlerine işaret edebiliyor. Mevsim geçişlerinde artan veya yanlış bakımlardan kaynaklanan saç dökülmeleri, doğru müdahalelerle yok edilebiliyor. Ancak; demir eksikliği, kullanılan kalp ilaçları, depresyon, gut ve yüksek tansiyon ilaçları, mantar hastalıkları, aşırı kilo kayıpları ve hormonal değişimler saç dökülmelerinin diğer nedenleri arasında yer alıyor. Bu nedenle ciddi anlamda bir saç dökülmeniz varsa mutlaka doktora görünmeniz gerekiyor.

15
Saç derisi hastalıkları
Saç derisi hastalıkları
Saç köklerinde ve saç derisinde çıkan egzama, mantar gibi saç rahatsızlıkları çoğu insanın yaşadığı bir sorundur. Saç derisi hastalıkları, alerjiler, stres ve ter bezlerinin çok çalışması gibi sağlık sorunlarından kaynaklı olabiliyor. Bu sağlık sorunlarını göz ardı ettiğinizde daha büyük sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Son Dakika Saçlarınız Şekil Almıyorsa Dikkat! Sağlığınızla İlgili Uyarı Veriyor - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bu kaya, görünümü kadar neden olduğu batıl inançla da nam salmış Sürpriz bayramda geldi! Bengü, ikinci çocuğuna hamile WhatsApp'ın sözleşme onayı için verdiği süre bugün doldu! Twitter'da yer yerinden oynadı Serenay Sarıkaya, "Arkadaşım" dediği iş adamıyla fena yakalandı İsrail'in yok etmek için var gücüyle bombaladığı Hamas'ın tünelleri ilk kez görüntülendi
Advertisement