Son Dakika Haberleri: Saddam döneminde katledilmişlerdi! Toplu mezar 16 yıl sonra ortaya çıktı

Saddam döneminde katledilmişlerdi! Toplu mezar 16 yıl sonra ortaya çıktı

5 ay önce

Irak'ın güneyindeki Samawah çölünde Saddam dönemine ait toplu mezar 16 yıl sonra bulundu. Bölgede, yenidoğanlardan 10 yaşına kadar kadınlar ve çocuklar da dahil olmak üzere 70'ten fazla ceset bulundu

1
Irak Toplu Mezarlar Komitesi, eski Cumhurbaşkanı Saddam Hüseyin'in, Samawah çölünde uyguladığı katliama ait bir toplu mezar bulundu.
2
Bugün açılan toplu mezarda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 70 vatandaşın olduğu ifade edildi.
3
Irak Parlamentosundan bir heyet ve mağdurların aileleri, Mutna eyaletindeki Samawa çölünde Şeyhiya bölgesinde bulunan toplu mezarda incelemelerde bulundu, ölüleri teşhis etti.
4
Yetkililer, nisan ayında yaptığı açıklamada, Samawa'da 80'li yılların başlangıcına kadar uzanan büyük bir toplu mezarın olduğu yönünde bilgi edindiklerini belirtmişti.
5Haber Yayın Tarihi: 24.07.2019 04:22 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Kuruluş Osman'ın Burçin Hatun'u Aslıhan Karalar, amuda kalktığı fotoğrafıyla takipçilerini heyecanlandırdı! Kraliçe Rihanna'nın tasarladığı iç çamaşırı koleksiyonu yürek hoplattı! İşte ilk marka elçisi +18 film yıldızından, ünlü basket takımına bomba çağrı: Oyuncunuz borcunu ödesin! Kendisini sağlıklı sanan genç adam, et yiyen bakteriler yüzünden dudağını, kolunu ve bacağını kaybetti! Önce gök gürültüsü duydu sonra ev sallandı! Bahçesindeki manzarayla şoke oldu