Sadece 1 ayda 2 video çekerek YouTube'da 1,5 milyon aboneye ulaştı! - Son Dakika

Sadece 1 ayda 2 video çekerek YouTube'da 1,5 milyon aboneye ulaştı!

29.07.2019 15:48

Şimdilerin popüler mesleği YouTuberlığa hızlı bir geçiş yaparak sadece 2 video ile 1 milyon 500 bini aşkın aboneye ulaşan Jennelle Eliana başarısıyla tüm dünyayı sallıyor.

1
Türkiye'de Reynmen'in Ela klibinin bir günde 25 milyon izlenmesiyle ilgili tartışmalar sürerken ABD'den bir Youtube kullanıcısı Nisan'da dahil olduğu ve topu topu 2 video yayınladığı hesabında rekor üstüne rekor kırıyor.
2
2 videoyla 18,5 milyon izlenmeye ulaştı!
2 videoyla 18,5 milyon izlenmeye ulaştı!
Biri 10 öteki 27 dakikalık iki videoyla 18,5 milyon izlenmeye ulaşan Jennelle, sıfırdan başladığı kanalında 1 milyon 500 bini aşkın aboneye ulaştı.
3
Karavanda evcil yılanıyla birlikte yaşıyor!
Karavanda evcil yılanıyla birlikte yaşıyor!
20 yaşında olan Eliana şu anda 1995 model GMC Vandura Explorer marka karavanında evcil yılanı Alfredo ile birlikte kalıyor.
4
İlk videosunu 26 Haziran'da YouTube'a yükleyen Jennelle, "Karavan Turu, yalnız kadın gezginin karavan hayatı" başlıklı video ile bir anda 5.6 milyon izleyiciye ulaştı. Bu video daha sonar 6.5 milyon görüntülenmeye kadar yükseldi.
5
Bunu göre Jennelle aradan 3 hafta geçtikten sonra 11 Temmuz'da ikinci bir video daha yayınladı. Bu kez videosuna "Bir karavanda yaşarken nasıl duş alınır" başlığını koydu. Bu video ilk videoyu da sollayıp 12 milyon görüntülenmeye ulaştı.
6
Bir ay içinde yayınlanan iki video ilen kullanıcı sayısı 1 milyon 400 bine ulaşan Jennelle, resmen bir anda YouTube fenomenine dönüştü.
7
Tabi bu durum şüphe yarattı. Doğal olarak sosyal medyada spekülasyonlar bir birini kovaladı.
8
"YouTube'un algoritmasının açığını buldu" diyenler oldu. Bu iddialar YouTube'a soruldu. Ancak firma açıklama yapmayı reddetti.
9
Youtube öncesinde Jennelle bir Instagram fenomeniydi. Bu videoları yayınlamadan önce Instagram'da 189 bin takipçisi bulunan genç kızın buradaki takipçi sayısı da 220 bine yükseldi.  Ancak bu durumda YouTube'daki inanılmaz çıkışı açıklamaya yeterli olmadı.
10
YouTube yetkilisi mecburen açıklama yaptı!
YouTube yetkilisi mecburen açıklama yaptı!
TubeFilter'a konuşan bir YouTube yetkilisi "Son dönemde karavan vesaire gibi araçlarda, ya da zor şartlardaki yerlerde kalarak çekilen videolara olan ilgi olarak genel bir artış tespit ettik. Aslında sürdürülebilir yaşam videolarına olan ilgi bu yıl iki kart arttı. Özellikle minik evlerde, karavanlarda yaşam, minimalizm ve sıfır atığa yönelik yoğun bir ilgi var" dedi.
11
Peki Jennelle bu videolardan ne kadar kazandı?
Peki Jennelle bu videolardan ne kadar kazandı?
Bu sorunun yanıtı ise sizi şaşırtacak. Jennelle'in iki videosunda da reklam oynamıyor. Yani Jennelle hiç para kazanamadı. Nedeni ise Youtube'un videoyu çoğu reklamveren için uygun bulmaması. Jennelle, videonun incelenmesi için Youtube'a başvurdu ancak şu ana kadar incelenme tamamlanmadığı için video izlenmesinde hiç reklam oynamadı ve Jennelle hiç para kazanamadı.
12
Jennelle'in videolarına yoğun ilgi olmasında "yalnız gezgin" ve "yılan" anahtar kelimelerinin de etkili olduğu düşünüyor.
13
Ancak Jennelle videodan para kazanamasa da adını açıklamadığı bir sponsoru olduğunu ve ondan para kazandığını açıkladı. Jennelle ayrıca Instagram'da açtığı ikinci bir hesap ve Depop'tan kıyafetlerini satarak ek gelir elde ediyor.
14
Karavanda seyahat türünde aslında YouTube'da birçok video bulunuyor. Ancak diğer videolar Jennelle başarısının yanına yaklaşamadı bile. Bu türün diğer en popüler kullanıcısı Kombi Life kanalı. Onun da 450 bin civarında bir takipçisi bulunuyor.
15
Genç YouTuber şaşkın!
Genç YouTuber şaşkın!
Jennelle 3.videsunu 2 gün önce paylaştı. Genç Youtuber videolarının bu kadar başarılı olmasına şaşırdığını belirtirken "Açıkçası videoyu arkadaşlarım ve ailem izlesin diye yapmıştım" demişti.

Son Dakika Sadece 1 ayda 2 video çekerek YouTube'da 1,5 milyon aboneye ulaştı! - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (7)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Bayram paylaşımları art arda geldi! Tarkan ve Cem Yılmaz'ın pozlarına beğeni yağıyor Takipçilerinin bayramını bornozlu pozuyla kutlayan Fahriye Evcen eleştirilerin hedefi oldu Dünya sustu o susmadı! Çocukların öldüğü savaşa Rihanna'dan tepki İsrail'in hain saldırılarına direnen Mescid-i Aksa'da tekbirler göğü inletti! 100 binler bayram sabahı kıyama durdu 16 karısı, 151 çocuğu var! Ailesini genişletmek isteyen yaşlı adam her gece dört eşiyle ilişkiye giriyor
Advertisement