Sağlıklı Saçların Sırları - Son Dakika

Sağlıklı Saçların Sırları

11.04.2014 18:14

Sağlıklı saçlara sahip olmak için öneriler.

1
Saçlardaki matlaşma ve uçlarındaki çatallaşmanın demir ve çinko eksikliği ile kansızlığın belirtisi olabilir. Bu durumda mutlaka bir doktora başvurulması gerektmektedir.İşte sağlıklı saçlara sahip olmak için öneriler
2
Güzel saçlar için iyi bir kesim şart!

Profesyonel bir saç kesimi saçlarınızı hasar görmekten ve saçların kırılmasından uzak tutar ve saçlarınızın sağlıklı görünmesini sağlar. Profesyonel birine görünmeniz size saç tipinize ve saç yapınıza uygun kesim yaptırma şansını verir. Düzenli bir şekilde kesim yaptırarak kuaförünüze ziyaretlerinin devam etmesi saçlarınızın hem çok iyi görünmesini hem de çok iyi hissetmesini sağlayacaktır.

3
Sağlıklı Saçlar İçin Su İçin!

Bol bol su için çünkü su sadece cildinizi ve vücudunuz için değil aynı zamanda saçlarınız içinde gereklidir.

4
Çok fazla saç bakımı ürünü kullanmamaya özen gösterin. Çok fazla ürün kullanmanız saçlarınızı ağırlaştırır saçlarınızın yorgun ve yağlı görünmesine sebep olur.
5
Sıcak Şekillendirici Tehlikesi

Eğer maşa ve fön makinesi gibi ısıtıcılı saç şekillendiriciler kullanıyorsanız. Bu aletleri kullanmadan önce koruyucu bir ürünle saçlarınızı koruduğunuzdan emin olmalısınız. Isıtıcılı şekillendiriciler saçınızdaki nemi tabiri caizse sömürür, saç tellerinizin kıvrılmasına neden olabilir ve saçlarınızı kontrol etmenizi zorlaştırabilir.

6
Dengeli Beslenme

Sağlıklı proteinler ve vitaminlerle dolu dengeli beslenme besinleri saçlarınızın parlak kalmasını sağlayacaktır. Cildinize ve bel çevrenize olan etkilerinden bahsetmeye sanırım gerek yok. Bütün bayanlar bu tür bilgileri zaten biliyorlar.

7
Ürün Kullanımı

Saçlarınız için doğru ürünü seçmelisiniz. Eğer saçlarınızı doğru ürünle şekillendirir ve doğru şampuanla yıkarsanız saçlarınız doğal bir parlaklık kazanacak ve daha uysal olacaktır. Eğer bu sonucu alamıyorsanız saçlarınız için uygulanabilecek en iyi tedavi hakkında uzman bir görüş almalısınız.

8
Uyurken saç hasarları da dahil olmak üzere vücut, hasarları onarmak için olabildiğince fazla çalışır. Bu yüzden düzenli uyku şarttır. Saç sağlığınızı en iyi hale getirmek için uyurken yastığınızda saten yastık kılıfı kullanmayı deneyin. Saten yastık kılıfı sürtünmeyi azaltır ve saçların kumaşa sıkışarak kırılmasını önler.
9
Saçlarınızı stres ve kötü hava koşullarının da yıpratabileceğini unutmayın.

Son Dakika Sağlıklı Saçların Sırları - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Daire almak için annesine elektrik vererek öldüren adam idam edildi 65 yaşında ikiz bebek doğuran kadının çocuklarını elinden aldılar Komşularının taciz mesajı ekmeğine yağ sürdü! Çıplak fotoğraf krizi sonrası milyoner oldu Sahada başka Instagram'da başka! Ateşli hakem son yaptığıyla hayranlarının aklını başından aldı Kolombiya'nın Kim Kardashian'ı, takıntılı hayranları yüzünden yedi kez ev değiştirdi