Şahane Müftüoğlu Sessizliğini Bozdu - Son Dakika

Şahane Müftüoğlu Sessizliğini Bozdu

29.03.2009 16:32

1
Yaşar Nuri Öztürk'ün eşi Canan Öztürk evliliğinde yaşadığını iddia ettiği ihaneti Kanal D'de yayınlanan Esra Ceyhan'la programında anlattı. Canan Öztür, Yaşar nuri Öztürk'ün Şahane Sultan Müftüoğlu ile birlikte olduğunu mesajlarla da kanıtladı. İşte canan Öztürk'ün programda söyledikleri:

2
“Oğlum Amerika'da yaşıyor. Bizi ziyarete geldi. Hocayı çok sever. Hatta hocayla evlenemizi neden olan oğlumdur. Oğlumla biz İstanbul'daki evdeydik. Hoca Ankara'daydı yanımıza geleceğini söyledi ama 18'inde gelmedi. Uçağı kaçırdım dedi gelmedi. 19'unda geldi ve ona o gün iki mesaj geldi. Bunları Türk halkıyla paylaşacağım çünkü yutmaktan mürekkep balığına döndüm. Onun yazdığı mesajlardan bir tanesi:
3
'Canınıza kurban olayım. Kendimi sizin ağzınızdan çıkan sözcüklerden dinlemek ne büyük onur. Sonra ingilizce yazıp Son gerçek gösteriyorki sen benim kalbimsin've eşim uçağı kaçırdığını söyleyerek İstanbul'a gelmiyor. Bundan sonra benim şüphelerim iyice arttı.

4
24 Kasım'da oğlum Amerika'ya dönüyordu onu havaalandından uğurladık. 24 kasım günü ben Ankara'ya gittim. Eşim aradı 'Hakan'ı uğurlandın mı' dedi. Evet ben eve gidiyorum dedim. O benim İstanbul'daki eve gittiğimi sandı. Halbuki ben Ankara'ya gittim. Oğlum ve Nusret Sevenoğlu bana dediki ” Lütfen anahtarınızı kullanmayın, çok farklı bir şeyle karşılaşabilirsiniz, kaldıramayabilirsiniz, bir yerinize bir şey olabilir. Siz normal zili çalın girin “ dedi.
5
Ben de dediklerini tuttum. Şimdi bunları burada anlatıyorum ve insanlar ne kadar rahat anlatıyor diyebilir ama o günler çok sıkıntılı günlerdi, hiç kolay değildi. Gittim. Eşime telefon açtım 'Ben geldim' dedim. O da bana 'Aaa öyle mi ben de biraz sonra çıkıyorum' dedi. 'Hayır' dedim 'Ben geldim ve kapının önündeyim, lütfen kapıyı aç' dedim. Kapı maalesef 10 dakika sonra açıldı. Eşimin kıyafeti düzgün bir kıyafet değildi.
6
Üzerine bir pantolon bir gömlek geçirmiş. O sırada banyodan trak trak iki tane kilit sesi geldi. Doğru banyoya fırlayıp 'çıkın dışarıya' dedim. Bu hanım saçı başı ıslak, üstünde göğüs dekoltesi açık, zaten tutuğum an içinde de hiçbir çamaşır olmadığını gördüm. Altında bir tayt ve ayakları çıplak. Saç baş yüz ıslanmış.

7
Çıkın dışarı dedim ve tartışmaya ve itişmeye başladık. Kendisinin yüksek topuklu ayakkabıları vardı dolapta, onlar şu anda bende. Üzerine tüylü bir mont gibi bir şeyi vardı üzerine onu aldı, ben onu ittirerek kapıdan dışarıya attım. Bir takım şeyler söylemeye çalışıyor ama söylenecek bir şey yoktu çünkü ben göreceğimi gördüm. Hoca bir şey diyemedi, yüzü gözü sapsarı oldu. Ben doğru yatak odasına koştum, tabi ortalık karışmış.
8
Bir baktım eşimin başucunda Carmen pozu dediği sırtı açık yanından göğüsü görünen daha küçük yaşlarına ait bir resim çerçevelenmiş ve eşimin başucuna koymuş. Bunları Türk halkı bilecek insanların nasıl tezgahlara komplolara çekilebildiğini bunları bilecek. Bunlar ibret bir vakadır. Resmi elime alıp eşime 'bu ne oluyor'dedim. Olayların bu gidişi o kadar hale geldiki bu kadın bana mendebur adını taktı.

şekilde konuşmam lazım.

9
Bana Mendi teyze diye hitap etmeye başladı yolladığı mesajlarda. Şimdi size bir mesaj daha okuyacağım: 'Çok özledim sizi göremediğim için sinirlendim o yüzden sessiz kaldım.''Hasretinize dayanamıyorum görüşememize sebep olmalarına tahammül edemiyorum' Bu mesaj gece yarısını geçe geldi. Şimdi hanımefendi bir mesaj daha yazmış:
10
” Beraber yemek yapmayı, traş olurken öpüp dudaklarımı köpük yapmayı koltukta kaykılıp ne olur uyuma demeyi beraber film izlemeli tartışınca trip atıp yanına gelmeyi beklemeyi, terlik giy demeni, beni komik kıskanmalarını çok özledim “ Üstündeki mesajı okumuyorum çok ağır iğrenç çirkin bir şey var.
11
Devam ediyorum ” Seni kıskanınca masa altından tekme sallamayı, koy onu oreye (alay ediyor eşimin Trabzon şivesiyle) demeni. İki bardak yıkayınca çok bulaşık yıkamış gibi havaya girmeni, ayrı kaldıktan sonra her biraraya geldiğimizde gözlerime beni ilk defa görüyormuş gibi bakmanı I Love You Karadut demeni çok özledim.

12
'Bakın esra Hanım her şeyi helal ederim ama ağır alerjik, öksürük nöbetleri içinde sabahlara kadar gözyaşları içinde yaptığım binlerce sayfa deşifreyi hiçbir şekilde helal etmiyorum. (Ağlıyor) Kesinlikle hakkımı helal etmiyorum.“
13
Olayların odağındaki Şahane Müftüoğlu tüm yaşananlar bir roportajda şöyle açıklıyordu:
14
Bunlar yaşanırken hep sessiz kaldınız, şimdi konuşuyorsunuz neden?

Son olay beni konuşmak mecburiyetinde bıraktı, evde basıldığımız iddiası. Basıldı, çıplaktı... Okumadım da tam olarak haberleri. Şunu anlayamıyorum, kadınların da bunu düşünmesini istiyorum; o aldatılmış, zavallı, yuvasını kurtarmaya çalışan bir kadın, ben, pavyoncu, cinsel içerikli film sektöründen bir ailenin ahlaksız kızıyım öyle mi? Bunların hesabını zaten mahkemeler yoluyla soracağım.

15
Yaşar Nuri Öztürk de bunu söyledi; “Canan Öztürk'ün önceki eşinden olan oğluna 400 bin dolar verdim. Ne hikmetse bunu her istediğimde bu tür şantajlarla, kurgularla, iftiralarla karşılaşıyorum” dedi.

Bu konuda şantaj davası da açtı. Bu yaptığının para için cinayet işleyen birinin yaptığından hiçbir farkı yoktur. Bir insan para için bunları yapabiliyorsa, bu çok şeytani bir şey. Buna benim aklım ermiyor.

16
Sizin kıyafetlerinizin olduğunu söylüyor Canan Öztürk? Ben de, “Bizim partiden bir beyle Canan Öztürk'ü bir otel odasında bastım, bu bluz de Canan Öztürk'ün” desem... Kıyafetler çıkaracakmış, çıkarsın. Herhalde benim olmayan şeylere “Benim değil” diyeceğim. O zaman gidip mahkemeye versin. -Yaşar Nuri Öztürk'e sizin gönderdiğiniz iddia edilen mesajlar nedir?

Benim gönderdiğim aşk mesajları varmış! O konuyla ilgili de bana dava açılsın, talep ediyorum, haykırıyorum.

17
Peki bu mesajlar nereden çıktı? Babamın “pavyoncu” olduğu nereden çıktıysa, oradan çıktı. Elinde kanıt olan insan dava açmaz mı? Hem diyorsunuz ki, “Ben bu ismi korumak istiyorum, çok büyük bir isim”, hem kocanızı rezil ediyorsunuz. Siz iğrenç bir şekilde aldatılmışsınız, bu hakkınızı mahkemede aramıyorsunuz, ama sürekli gazetelerdesiniz, niye? Bir insan buna sorsun, şu yazılan mesajları mahkemeye sundunuz mu?
18
Canan Öztürk'ün sizinle ve eşiyle ilgili iddiaları ilk olarak geçen yıl Ağustos ayında basına yansıdı. Ne oldu o zaman? Ben o zaman İspanya'da tatildeydim. Büyükelçilikten iznimi almıştım, tatil yapıyordum. Tatilimin 2. ya da 3. günüydü. Hatta, “Kayıplara karıştı” falan yazılmış. Kimse de bana, “Bu iddialar doğru mu değil mi?” sormadı ayrıca. Haber şu: Canan Öztürk diyor ki; Benim elime bir mesaj geldi Şahane Müftüoğlu'dan, ‘Kocanla beraberim, sana gülüyor.'
19
Bu mesajdan sonra ne oldu?

Üzerinden 8 ay geçmiş, bu mesajla ilgili bana dava açılmadı. Ben buradan talep ediyorum, bu mesajla ilgili bana dava açılsın. Böyle bir mesaj varsa, o zaman ben rezil olayım Türkiye'nin önünde. İspatlansın bu. Ama öyle bir ülkede yaşıyoruz ki, çamur at izi kalsın. Bu olaylar çıktıktan sonra biz hemen dava açtık. Yapım buna aynı tarzda yanıt vermeye müsait değil.

20
Şu anda utanıyorum sizin karşınızda bunlara cevap vermek zorunda kalmaktan. Şu bile çok saçma, bu kadının bunları neden yaptığını ben anlatmak zorundayım. Kızına yirmi küsur yıl tecavüz eden Avustralya'daki adam bunları niye yapmıştır? Bir bilezik için insanın kolunu kesen hırsız, bunu niye yapmıştır? Bunlara nasıl cevap veremezsem, buna da cevap veremem.
21
Aslında arada piyon olarak kullanıldığım için durumum odur benim, ama ben asla bu imajı vermek istemiyorum. Herkes bir gün başına böyle bir şey gelirse anlar zaten. Kimse başına gelmeden tam olarak anlayamaz.

22
23
24
25
Bugüne kadar konuşmayan, ancak son iddiaların basına yansıması üzerine sessizliğini bozmaya karar veren Şahane Müftüoğlu Vatan Gazetesi'nden Şule Türker'e konuştu.

26
Tüm bu yaşananlardan dolayı Yaşar Nuri Öztürk'e kızgın mısınız? Yoo hiç değilim. Üzülüyorum onun düştüğü duruma. -Görüşmeyi sürdürecek misiniz? Akademik açıdan da görüşmeye devam edeceğim. Benim için çok büyük bir öğretmen. Fikirleri, görüşleri önemli - Tüm bu yaşadıklarınız, Yaşar Nuri Öztürk'le aranızdaki ilişkiyi nasıl etkiledi? Aynı acıyı paylaşıyoruz. Aile olarak biz de, o da çok muzdarip oldu. O ailemin ve benim başıma gelenlere çok üzüldü, biz de onun başına gelenlere çok üzüldük.
27
28
29

Son Dakika Şahane Müftüoğlu Sessizliğini Bozdu - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Wanda Nara sınırları yıktı geçti! At üzerinde çırılçıplak poz verdi 190 milyon yıllık tarihiyle büyülüyor! Dünya üzerinde olduğuna inanamayacaksınız "Bilim kadını olup aç mı kalsaydım" sözüyle hafızalara kazınmıştı! İşte skandallar kraliçesinin son hali Dünyada tek! Bu kasabaya erkekler yalnızca hafta sonu girebiliyor Bal kabağı ile spor yapan fenomenin iç çamaşırı koptu