Sahile Vuran ve İnsanları Şaşkına Çeviren Birbirinden Garip Nesneler - Son Dakika

Sahile Vuran ve İnsanları Şaşkına Çeviren Birbirinden Garip Nesneler

18.06.2018 07:58

Kasırgalar, tsunamiler sebebiyle sahile vuran garip, gizemli nesneler şaşkınlık yarattı. Bilinmeyen deniz canlıları, hazineler, füzeler, 2. dünya savaşından kalma bombalar. İşte sahile vuran ve insanları şaşkına çeviren birbirinden garip nesneler...

1
Gözü andıran gizemli nesne
Gözü andıran gizemli nesne
Fort Lauderdale kentinin kuzeyinde kalan Pompano Beach'de bulundu. Kumsalda rutin yürüyüşlerinden birini yapan Gino Covacci tarafından bulunan göz uzmanların kafalarını bir sürü soru işaretiyle doldurmuş durumda. Ve bu garip şeyin hangi canlıya ait olduğu bilinmiyor. Bazı uzmanlar, denizlerdeki kirliliğin, varlığından haberimizin olmadığı canlıların ortaya çıkmasına yol açtığını bile öne sürüyor.

2
Sahile vuran devasa beyaz kitle
Sahile vuran devasa beyaz kitle
2011 yılındaki tsunamiden sonra bu dev beyaz kitle kıyıya vurdu. İlk başta bunun yeni bir yaratık, muhtemelen dev ahtapot olduğunu düşündü. Fakat bilim adamları örnek aldığında, bu kütlenin bir köpekbalığı veya balinanın kalanları olduğunu söylediler.

3
Sahipsiz füze
Sahipsiz füze
2008'de, İskoçya'da sahilde bulunan bu askeri nesne de, kıyıya vuranlar arasında.

4
Dev boru hattı
Dev boru hattı
Ülkenin doğusundaki Norfolk sahilinde, boyları 480 metre olan 11 adet boru hattı karaya vurdu. Karaya vuran dev boruların Libya'da bir projede kullanılmak üzere götürülürken gemiden düştüğü açıklandı.

5
Altınlar ve 40 metrelik altın zincirler
Altınlar ve 40 metrelik altın zincirler
Florida sahillerinde bulunan servetin değeri 1 milyon dolar değerindeydi. Ve insanlardan sadece 50 metre uzaklıktaydı.

6
Karaya vuran BMW konteynırları
Karaya vuran BMW konteynırları
Kyrill Kasırgası sırasında dalgaların içinde kalan MSC Napoli isimli yük gemisi, batmaması için bilinçli olarak İngiltere'nin güneyindeki Devon kenti yakınlarındaki Branscombe'de karaya oturtuldu. Sahile vuran konteynerler, mürettebatın gemiyi terketmesinin ardından yağmalandı. Yağmacıların arasında, şarap fıçılarını alan emekli öğretmenlerden, 45 bin TL'lik BMW motosikletleri götüren gençlere kadar, her yaştan insan olduğu görüldü.

7
Fotoğrafta gördüğünüz büyük ve sivri dişleri olan bir deniz canlısı
Fotoğrafta gördüğünüz büyük ve sivri dişleri olan bir deniz canlısı
ABD'nin Teksas Eyaleti'ni vuran Harvey Kasırgası'nın ardından sahilde karaya vurmuş halde bulundu. Çürümeye başlamış olan deniz canlısını bulan Preeti Desai adlı kadın, Twitter üzerinden bu canlının ne olduğu hakkında yardım istedi. Desai, ölmüş olan hayvanın fotoğraflarıyla birlikte paylaştığı mesajında, "Biyoloji meraklısı Twitter kullanıcıları. Bu neyin nesi?" diye sordu. Soru biyolog ve deniz yılanı uzmanı Kenneth Tighe'ye iletildi ve Tinghe'nin verdiği yanıt uzun dişli deniz yılanı oldu.

8
Deniz Yılanı
Deniz Yılanı
Bir deniz canlısının sahilde olması pek tuhaf olmasa da bu denli büyük bir deniz yılanı ile karşılaşmak da sık bir durum değildir galiba. California Catalia Adası'nda görülmüş.

9
Uzay gemisinden kopan bir parça
Uzay gemisinden kopan bir parça
2015 yılında Elon Musk'ın şirketi SpaceX'e ait bir uzay gemisinden düşen parça, Bahamalar'daki bir sahilde bulundu.

10
Uçak enkazı
Uçak enkazı
Hint Okyanusu'nda yer alan La Reunion Adası'nda çalışan temizlikçi, biberleri ezmek için bir kaya parçası ararken, gizemi hala çözülemeyen MH370'e ait bir enkaz parçası buldu.

11
Dev lego adam
Dev lego adam
80 metre büyüklüğünde, 100 pound değerindeki dev lego, 4 tane plajı gezmiş.

12
Balistik füze parçası
Balistik füze parçası
2016 yılında Kuzey Kore'nin füze denemesinde parçalanan füzenin parçaları Japonya sahillerine vurdu.

13
Dev zar
Dev zar
ABD'nin Idaho eyaletinde lkaraya vurmuş dev bir zar bulundu

14
Sürpriz Yumurtalar
Sürpriz Yumurtalar
Almanya'nın kuzeyinde on binlerce Kinder Sürpriz yumurta kıyıya vurdu. Ortaya işte bu görüntüler çıktı!

15
Akış Ölçer
Akış Ölçer
İzlanda sahilinde bulunan bu gizemli nesne UFO değil. Okyanusun derinliklerinde akış hızını ölçmeye yardımcı olan bir cihaz.

16
15 metrelik bir yaratık
15 metrelik bir yaratık
2017 yılı içerisinde Endonezya'da bulunan bu yaratık ise oldukça ilginçti. Kargo konteynerı ebatında dev bir ceset kıyıya vurdu.Çünkü bilinen hiçbir canlı ile benzerlik göstermiyordu. Derin sulardan yukarıya çıktığı belliydi. Farklı türdeki bir balina olduğu düşünüldü. İlk olarak gece vakti görülen dev kütle için bölgeye askerler çağrıldı. Jakarta Globe gazetesinin haberine göre; sonradan dev cüssenin bir mürekkepbalığına ait olduğu ortaya çıktı.

Son Dakika Sahile Vuran ve İnsanları Şaşkına Çeviren Birbirinden Garip Nesneler - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Cani adam denizde boğmaya çalıştığı eşini, diri diri kuma gömerken yakalandı Metin Yüncü'nün eski eşi, gizemli mesajı yıllar sonra ifşa etti: Kocan seni Songül Karlı ile aldatıyor Alemin Kralı Oben, sabahlığının düğmesini açıp pembe iç çamaşırıyla poz verdi Çobanın dağda bulduğu taş, bölgede tek bir şeyin varlığına işaret ediyor Muhteşem kamuflaj! Fotoğraftaki yılanı kimse göremiyor