'Sahva Güçleri' Yardım Eli Bekliyor - Son Dakika

'Sahva Güçleri' Yardım Eli Bekliyor

01.09.2010 13:15

1
Polis ya da asker olacakları vaadi ile işlerini yapmaya çalışan "Sahva Güçleri" can tehlikesi ve parasızlık ile boğuşuyor. Anlamı Uyanış Güçleri olan ve maaşları düzensiz olarak yatırılan "Sahva Güçleri" her geçen gün bir saldırıya hedef oluyor. Itak'taki güvenlik zaafiyeti nedeni ile "Sahva Güçleri" El-kaide ve diğer terör örgütlerinin bir numaralı hedefi oldu.
2
Bu saldırılardan en sonuncusu geçtiğimiz Pazar günü Bağdat'ın Rızvaniye semtinde yaşandı. Sahva Üssünü hedef alan bomba yüklü aracın patlaması sonucu 12 kişi hayatını kaybetti, 23 kişi de yaralandı. Bu tür olaylar her gün meydana geliyor ve yalnızca sahva güçleri değil onların aileleri de hedef alınıyor.

3
Sahva mensupları Irak'ta yeni milletvekillerine seslenerek acil bir çözüm bulmalarını istediler.

Son Dakika 'Sahva Güçleri' Yardım Eli Bekliyor - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Biz donarken o açıldıkça açıldı! Alemin Kralı Oben, iç çamaşırıyla dışarı çıkıp poz verdi Ne zaman oluştuğu bilinmiyor! Burası Akdeniz'in aşağı dünyaya açılan kapısı Nüfuslar artıyor! İşte büyükşehir olmaya aday 15 ilimiz Tam 30 dakika sürdü! Doğanın en ölümcül kavgasında beklenmedik son Dünya basını bu haberi konuşuyor! Kraliyet'in olaylı gelini Meghan Markle düşük yaptı