Şaka Değil! Amerika'nın Yarı Balık Yarı İnsanlarından 19 Kare - Son Dakika

Şaka Değil! Amerika'nın Yarı Balık Yarı İnsanlarından 19 Kare

18.01.2017 08:51

1
Eğer deniz kızları sadece masallarda ya da filmlerde olur sanıyorsanız yanılıyorsunuz... ABD'in Seattle kentinde bir grup, tıpkı balık ya da deniz kızı gibi yaşıyor.

2
Yakın arkadaş olan Caitlin Nielsen, Ed Brown, Tessie LaMourea ve Morgan Caldwell'ın oluşturduğu bir grup, kendilerini "yarı balık, yarı insan" olarak tanımlıyor.

3
Hem düzenlenen çeşitli etkinlikler sayesinde hem de sosyal medya sayfaları aracılığıyla giderek daha fazla bir takipçi ve hayran kitlesi edinen bu grubun üyelerinin günlük yaşamları da ilginç.

4
Suda yüzmelerine olanak sağlayan özel kuyruklu giysileriyle deniz kızı kılığına bürünen grup üyeleri günün büyük bir bölümünü de suyun içinde geçiriyor.

5
Grubun üyelerinden Ed Brown "Bu aslında bana çok yabancı olmayan bir yaşam tarzı, çünkü hayatımı bir teknede sürdürüyorum. Bu, birçok kişi için bir tutku ya da hobi olabilir sanıyorum. Ya da daha fazlası bir tür yaşam biçimi" diye anlatıyor.

6
Brown, suda balık gibi yaşamayı çok daha kolay bulduğunu da sözlerine ekliyor: "Bu insanlarla konuşmaktan çok daha kolay. Gündelik giysilerim içinde sokakta yürürken kendimi çok gergin hissediyorum. Ama kuyruğumla suda olmak insanlarla iletişim kurmaktan çok daha kolay" diye anlatıyor duygularını.

7
Her birinin gerçek isimleri dışında bir de "su" isimleri var bu grup üyelerinin... Bunlardan biri de Caitlin Nielsen ya da deniz kızı adıyla Cyanea.

8
Tam zamanlı deniz kızı olabilmek için işinden bile istifa etmiş Cyanea. Hayatını da deniz kızı kostümü dikerek kazanıyor.

9
Onun deniz kızı olma tutkusu ise çok eskilere dayanıyor. "Anaokulundayken öğretmen bir gün ne olmak istediğimizi sormuştu. O zaman onun sorusuna 'deniz kızı olmak istiyorum.' diye cevap vermiştim. O gün herkes bana gülmüştü ama işte bugün gerçekten deniz kızıyım." diye konuşuyor.

10
Hayatı boyunca diğer insanlardan farklı olduğunu söyleyen Caitlin Nielsen ya da Cyanea sözlerini şöyle sürdürüyor: "Her zaman yalnız olmayı severdim. Sonra bu deniz kızı topluluğunu keşfettiğimde özgürleştiğimi hissettim. Şimdi bütün dünyaya gerçek kişiliğimi gösterdiğimi düşünüyorum."

11
12
13
14
15
16
17
18
19

YORUMLAR
500

Son Dakika Şaka Değil! Amerika'nın Yarı Balık Yarı İnsanlarından 19 Kare - Son Dakika


Advertisement