Şakalara Gülen Hatta Bulaşık Yıkayabilen Cinsel İlişki Robotu Geliştirdiler - Son Dakika

Şakalara Gülen Hatta Bulaşık Yıkayabilen Cinsel İlişki Robotu Geliştirdiler

09.02.2018 08:15

Çin-Dalian merkezli EXDOLL şirketi, en 'insansı' ilişki robotunu piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Bu yıl içinde satışta olması beklenen cinsel ilişki robotları basit konuşmaları anlayıp cevap verebiliyor, şakalara gülüyor, yüz ifadeleri ile tepki verebiliyor. Aynı zamanda bulaşık makinesini çalıştırmak gibi küçük ev işlerini de yapabiliyor...

1
EXDOLL, her yıl fiyatı 4,000 ila 20,000 yuan (yaklaşık 650-320 dolar) arasında değişen, yaklaşık 5,000 adet özelleştirilmiş ilişki robotu üretiyor.

2
Hem yurt içine hem de yurtdışına satış yapan şirketin müşterileri çoğunlukla 20 ila 60 yaşları arasındaki erkeklerden oluşuyor.

3
Robot satın alanların yüzde 10'unu ise kadınlar oluşturuyor.

4
EXDOLL, gelecekte ürünlerine daha fazla işlev ekleyerek akıllı bir kahya, eğitim robotu, yaşlılara eşlik eden bir robot ya da bir şirket resepsiyonisti veya pazarlama temsilcisi gibi tasarımları da içeren ve insanlara hizmet edebilecek bir insansı robot yaratmayı planlıyor.

5
Avustralya'daki Deakin Üniversitesi'nden siber güvenlik uzmanı Nick Patterson, ilişki robotlarının hackerlar tarafından ele geçirilip sahibini öldürmesi için programlanabileceğini belirtti.

6
İnsanların yapay zekalı insan benzeri robotlarla ilişki kurabildiği hatta aşk yaşayabildiği günümüzde, Patterson, itaatkârlıklarıyla çekici gelen bu robotların aslında göründüğü kadar masum olmayabileceği uyarısında bulundu.

7
The Daily Star'a konuşan Patterson "Hackerlar robot veya robot benzeri cihazınızı hackleyebilir ve bağlantıları, kolları, bacakları veya bıçak gibi ek aletlerinin kontrolünü ele geçirebilirler.

8
Bir hackerın bu robotlardan birinin kontrolünü ele geçirmesi isteyebileceğiniz en son şey olur. Zira hacklendiklerinde fırsatçı bir senaryoya yönelik fiziki eylemler gerçekleştirmesi veya zarar vermesi için kullanılabilirler" ifadelerini kullandı.

9
Patterson, ilişki robotlarının bir arayüze bağlı olmadıkları sürece çok tehlikeli olmayacaklarına da dikkat çekti.

10

Son Dakika Şakalara Gülen Hatta Bulaşık Yıkayabilen Cinsel İlişki Robotu Geliştirdiler - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Gösteriş meraklısı Şeyma iş başında! Milyarder sevgilisi uçak kapattı, o da paylaştı Sevgilisiyle en özel anlarını paylaşan Kourtney Kardashian'a tepki yağdı: Yatak odanız yok mu? Gönül Dağı'nın güzeller güzeli Dilek'i pozlarıyla Instagram'ı kasıp kavuruyor Arka Sokaklar'ın yıldızı aşk sarhoşu! Bu halde yakalanınca utançtan yerin dibine girdiler Burası Brezilya değil, Anadolu'nun bir köyü! Yılanları bu halde görenler donup kalıyor