Son Dakika Haberleri: Sakız firmalarının 30 yıl önce bedava dağıttığı çıkartmalardan servet kazanıyor!

Sakız firmalarının 30 yıl önce bedava dağıttığı çıkartmalardan servet kazanıyor!

7 gün önce

Bursalı koleksiyoner Aziz Alçiçek, 30 yıl önce yerli sakız firmalarının bedava dağıttığı çıkartmaları, şimdilerde 5 bin liraya satıyor.

1
Bursalı koleksiyoner Aziz Alçiçek, 30 yıl önce yerli sakız firmalarının bedava dağıttığı çıkartmaları satarak paraya para demiyor.
2
1990'lı yıllarda sakız üretimi olmadığı için Türkiye'deki yerli firmalardan sakız ithalat eden Rusya'da, Türk sakızlarının bedava dağıttığı koleksiyonlara büyük ilgi var. Zamanında yerli sakız firmalarının bedava dağıttığı çıkartmalar, şimdi altın değerinde.
3
Herkesin gereksiz diye çöpe attığı çıkartmaları şimdi meraklıları havada kapıyor. Bu çıkartmalar, Rusya'daki meraklıları başta olmak üzere Türkiye'deki vatandaşlar tarafından da tercih ediliyor.
4
Alçiçek ise bu çıkartmaları toplayarak 5 ile 3 bin lira arasında değişen fiyatlarla meraklılarına satıyor.
5
Yıllardır koleksiyonerlik yaptığını ifade eden Alçiçek, "1960 yılından itibaren sakız firmalarının ücretsiz dağıttığı promosyonları biriktiriyorum. Bende 50 yıllık koleksiyon var.
6
Bu biriktirdiğim koleksiyona özellikle Rusya'dan büyük talep var. Rusya'da kominizm döneminde çiklet gereksiz bir üretim aracı olduğu için üretilmiyordu. Rusya'ya çikleti Türkiye gönderiyordu. O dönem Rusya'da bu çikleti kullanan insanlar şimdi promosyon çıkartmalarını topluyorlar.
7
Tipitip sakızların çıkartmalarının en büyük koleksiyoncusu Rusya'da. Bu ürünler 5 lirayla 3 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılıyor. Bu çıkartmaları gören insanlar çocukluğuna dönüyor." dedi.
8
İHAHaber Yayın Tarihi: 10.10.2019 03:05 

YORUMLAR (13)
Tüm yorumlar için tıklayınız


Diğer Galeriler

Dünyaca ünlü giyim markasına büyük darbe! Kadınları cinsel obje olarak gösterdiği için reklamları kaldırıldı 13 bin 999 TL'lik iPhone için sabahın köründe kuyruğa girdiler! Hercai'nin Reyyan'ı, estetiksiz haliyle sosyal medyada olay oldu! Ürkütücü keşif! Beyni yok ama çözüm üretebiliyor, 720 tane cinsel organı var Ustaya büyük saygısızlık! Şener Şen'in doğduğu ev bakımsızlıktan yıkılmak üzere