Sakız firmalarının 30 yıl önce bedava dağıttığı çıkartmalardan servet kazanıyor! - Son Dakika

Sakız firmalarının 30 yıl önce bedava dağıttığı çıkartmalardan servet kazanıyor!

10.10.2019 15:05

Bursalı koleksiyoner Aziz Alçiçek, 30 yıl önce yerli sakız firmalarının bedava dağıttığı çıkartmaları, şimdilerde 5 bin liraya satıyor.

1
Bursalı koleksiyoner Aziz Alçiçek, 30 yıl önce yerli sakız firmalarının bedava dağıttığı çıkartmaları satarak paraya para demiyor.
2
1990'lı yıllarda sakız üretimi olmadığı için Türkiye'deki yerli firmalardan sakız ithalat eden Rusya'da, Türk sakızlarının bedava dağıttığı koleksiyonlara büyük ilgi var. Zamanında yerli sakız firmalarının bedava dağıttığı çıkartmalar, şimdi altın değerinde.
3
Herkesin gereksiz diye çöpe attığı çıkartmaları şimdi meraklıları havada kapıyor. Bu çıkartmalar, Rusya'daki meraklıları başta olmak üzere Türkiye'deki vatandaşlar tarafından da tercih ediliyor.
4
Alçiçek ise bu çıkartmaları toplayarak 5 ile 3 bin lira arasında değişen fiyatlarla meraklılarına satıyor.
5
Yıllardır koleksiyonerlik yaptığını ifade eden Alçiçek, "1960 yılından itibaren sakız firmalarının ücretsiz dağıttığı promosyonları biriktiriyorum. Bende 50 yıllık koleksiyon var.
6
Bu biriktirdiğim koleksiyona özellikle Rusya'dan büyük talep var. Rusya'da kominizm döneminde çiklet gereksiz bir üretim aracı olduğu için üretilmiyordu. Rusya'ya çikleti Türkiye gönderiyordu. O dönem Rusya'da bu çikleti kullanan insanlar şimdi promosyon çıkartmalarını topluyorlar.
7
Tipitip sakızların çıkartmalarının en büyük koleksiyoncusu Rusya'da. Bu ürünler 5 lirayla 3 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılıyor. Bu çıkartmaları gören insanlar çocukluğuna dönüyor." dedi.
8
İHA

Son Dakika Sakız firmalarının 30 yıl önce bedava dağıttığı çıkartmalardan servet kazanıyor! - Son Dakika


YORUMLAR (13)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

400 yıldır insanların dilinde! Tarlada yürüyen gizemli varlık tartışmalara yol açtı Bu işin kaybedeni Kanye olacak! Kardashian, 500 milyon TL'lik yalıya gözünü dikti Hamilelik iddiaları yeniden alevlendi! Aslışah Alkoçlar olay pozunu paylaşır paylaşmaz sildi Şubat ayının en çok satan otomobil markaları! İlk 3'te sıralama değişti Libidosunun yüksekliğinden dert yanan genç kız anlattıklarıyla şaşırttı: Bir erkeğe bakınca bile tatmin oluyorum