Sakız firmalarının 30 yıl önce bedava dağıttığı çıkartmalardan servet kazanıyor! - Son Dakika

Sakız firmalarının 30 yıl önce bedava dağıttığı çıkartmalardan servet kazanıyor!

10.10.2019 15:05

Bursalı koleksiyoner Aziz Alçiçek, 30 yıl önce yerli sakız firmalarının bedava dağıttığı çıkartmaları, şimdilerde 5 bin liraya satıyor.

1
Bursalı koleksiyoner Aziz Alçiçek, 30 yıl önce yerli sakız firmalarının bedava dağıttığı çıkartmaları satarak paraya para demiyor.
2
1990'lı yıllarda sakız üretimi olmadığı için Türkiye'deki yerli firmalardan sakız ithalat eden Rusya'da, Türk sakızlarının bedava dağıttığı koleksiyonlara büyük ilgi var. Zamanında yerli sakız firmalarının bedava dağıttığı çıkartmalar, şimdi altın değerinde.
3
Herkesin gereksiz diye çöpe attığı çıkartmaları şimdi meraklıları havada kapıyor. Bu çıkartmalar, Rusya'daki meraklıları başta olmak üzere Türkiye'deki vatandaşlar tarafından da tercih ediliyor.
4
Alçiçek ise bu çıkartmaları toplayarak 5 ile 3 bin lira arasında değişen fiyatlarla meraklılarına satıyor.
5
Yıllardır koleksiyonerlik yaptığını ifade eden Alçiçek, "1960 yılından itibaren sakız firmalarının ücretsiz dağıttığı promosyonları biriktiriyorum. Bende 50 yıllık koleksiyon var.
6
Bu biriktirdiğim koleksiyona özellikle Rusya'dan büyük talep var. Rusya'da kominizm döneminde çiklet gereksiz bir üretim aracı olduğu için üretilmiyordu. Rusya'ya çikleti Türkiye gönderiyordu. O dönem Rusya'da bu çikleti kullanan insanlar şimdi promosyon çıkartmalarını topluyorlar.
7
Tipitip sakızların çıkartmalarının en büyük koleksiyoncusu Rusya'da. Bu ürünler 5 lirayla 3 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılıyor. Bu çıkartmaları gören insanlar çocukluğuna dönüyor." dedi.
8
İHA

YORUMLAR (13)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Sakız firmalarının 30 yıl önce bedava dağıttığı çıkartmalardan servet kazanıyor! - Son Dakika


Advertisement