Şampuanla İlgili Anlatılmayan Gerçekler - Son Dakika

Şampuanla İlgili Anlatılmayan Gerçekler

11.06.2014 17:24

1
Nasıl bir şampuan kullanmanız gerektiğine dair birçok bilgi var. Ancak şimdi vereceğimiz bilgilerle saçlarınız daha sağlıklı olacak.

2
-Doğru şampuanı seçmek:

Saçlarınız ince telliyse, hacim veren (volumizing) şampuanları tercih edin. Saçlarınız kalın telliyse de nemlendiren (moisturizing) bir şampuan size daha uygun demektir.

3
-Arada sırada da olsa herkes arındırıcı şampuan kullanmalı:

Eğer saçlarınızın her zamankinden daha kuru olduğunu hissediyor, kullandığınız ürünler daha az etkili oluyorsa, ve saç derinizde kalıntılar oluşmaya başladığını görüyorsanız, saçınızı arındırıcı şampuanla yıkama vakti geldi demektir.

4
-Boyalı/röfleli saçı olanlar daha sık arındırıcı kullanmalı:

Saçlarınız boyalı/röfleli ise arındırıcı şampuanı daha sık kullanmalısınız. Zira boyalı/röfleli saçlar daha geçirgen oldukları için hava kirliğinini ve kimyasal kalıntıları daha çok taşır.

5
-Şampuanların 2 ile 3 yıl raf ömürleri vardır:

Kullanım tarihi geçen şampuanlar her ne kadar bozulmasa da, hiç bir zaman yeni şampuanın gösterdiği etkiyi yapmayacaktır.

6
-Şampuanınızı saç derinize masaj yaparak uygulamanız saçlarınıza sağlık verir:

Saç diplerinize yapacağınız masaj saç derisindeki kan dolaşımını arttıracağı için saç uzamasına olumlu etkisi olur.

7
-Çeyrek sıkımlık şampuan yeter:

Daha fazla şampuan kullanmak köpüğü arttıracaktır; bu da şampuanla etkili şekilde saç derinize masaj yapmanıza engel olacaktır.

8
Suyun sıcaklığı önemlidir:

-Saçınızı çok sıcak suda yıkamanız halinde saçınız zamanla canlılığını yitirecektir. Saçınızı ılık suda köpürtün; ardından soğuk suyla durulayın. Soğuk su saç hücrelerini koruduğu için nem ve saç parlaklığının korunmasını sağlayacaktır.

9
-Şampuanın fiyatı önemli değil:

Kuaförlerde satılan sampuanlar, marketlerde satınlardan daha iyidir diye bir kural yok. Dolayısıyla şampuan alırken fiyata odaklanmak yerine saçınıza en uygun ürünü seçmeniz gerekir.

10
-Kuru şampuan en iyi geceleri etkili olur:

Saçınızı yıkamaya üşeniyorsanız ve kuru şampuan kullanacaksanız, şampuanınızı geceden uygulayın. Bu sayede saçınızın tüm pudrayı emmesine yeterli vakit olacaktır. Sabah da ekstra hacimli saçla uyanacaksınız.

11
-Kendiniz şampuan üretebilirsiniz:

Karbonat, sirke ve su kullanarak şampuan üretmeniz mümkün. Bu sayede hiçbir kimyasal içermeyen bir bir şampuan yaparak, saç kokularınızı yok edebilir ve saçınıza sağlık katabilirsiniz.

Son Dakika Şampuanla İlgili Anlatılmayan Gerçekler - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement