Son Dakika Haberleri: Samsun ve Trabzon'da AK Parti, Ordu'da CHP Önde

Samsun ve Trabzon'da AK Parti, Ordu'da CHP Önde

6 yıl önce

ORC'nin Karadeniz Bölgesi'nde 3 büyükşehiri kapsayan yerel seçim anketinde 2 ilde AK Parti'nin üstünlüğü var.

1
ORC Araştırma Şirketi'nin Samsun, Trabzon ve Ordu illerini kapsayan yerel seçim anketinden çarpıcı sonuçlar çıktı. 18-28 Eylül 2013 tarihleri arasında, yüz yüze görüşme tekniği ile gerçekleştirilen ankette Samsun ve Trabzon'da AK Parti, Ordu'da ise CHP ipi göğüslüyor.
2
Samsun'da yüzde 44 ile AK Parti en yakın rakibi CHP'ye 16 puan fark attı. Samsunlu seçmenin yüzde 28,6'sının desteğini alan CHP'yi yüzde 17,5 ile MHP takip ediyor.
3
Samsun seçmeninin yüzde 29,8'i Yusuf Ziya Yılmaz'ı belediye başkanı olarak görmek istiyor.
4
5
6
7
Ordu'da ibre CHP'den yana. Anket sonuçlarına göre CHP Ordu seçmeninin yüzde 33,1'inin desteğini alıyor. Bu ilde büyük bir çıkış yakalayan AK Parti ise yüzde 31,9 ile CHP'nin ensesinde yer alıyor. Ordu'da MHP'yi destekleyenleri oranı ise yüzde 16,3'te kaldı.
8
Ordu seçmeninin belediye başkanı görmek istediği isimler arasında Seyit Torun yüzde 25,2 ile ilk sırada yer aldı.
9
Trabzon seçmeni de Samsun gibi tercihini AK Parti'den yana kullandı. Bu ilde AK Parti yüzde 37,5 ile ilk sırada yer alırken, CHP yüzde 26'da kaldı. MHP ise almak istediği illerin başında gelen Trabzon'da seçmenin yüzde 18'inin desteğini alıyor.
10
Trabzon seçmeninin başkan olarak görmek istediği isimler arasında ilk sırada yüzde 32,6 ile Orhan Gümüşçüoğlu var.


Haber Yayın Tarihi: 03.10.2013 11:55 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Cinsel içerikli sitelere girenler dikkat! İzleniyorsunuz Tepki toplayan Aşk Adası yarışmasında sular durulmuyor! Yorgan altı sahnesi tartışma yarattı Bu caminin 557 yıldır çatısı yok! "Cuma namazlarında yağmur yağmıyor" Banyo yaptığı suyu 30 dolara satışa çıkaran fenomenin hesabı kapatıldı Ameliyat masasında rahmi alınırken uyandı: İçimi kazıyorlardı, ölmek istedim!