Son Dakika Haberleri: Şanlıurfa Meydan Muharebesi

Şanlıurfa Meydan Muharebesi

10 yıl önce

1
ŞANLIURFA'da, iki grup arasında iftar öncesi çıkan ve iftarın ardından tekrar başlayan kavgada onlarca kişi taş, sopa ve demirlerle birbirine saldırdı. Bazı kişilerin hafif yaralandığı, polisin güçlükle ayırıp 8 kişiyi gözaltına aldığı kavganın ardından polis merkezine götürülen taraflar birbirinden şikayetçi olmadı.
2
Kentin en işlek caddesi olan Atatürk Bulvarı üzerinde, dün akşam saatlerinde bilinmeyen bir nedenle Müslüm Demir ve Ali Yaşar Ak arasında sözlü olarak başlayan tartışma kavgaya dönüştü. Birbirine tekme tokat saldıran ikili, daha sonra telefonla ulaştıkları yakınlarından yardım istedi.
3
Kısa süre sonra toplanan iki gruptan yaklaşık 20 kişi, birbirine taş, sopa, demir ve araç parkının önlenmesi için yola konulan dubalar ile saldırıp, rastgele vurmaya başladı. Kent merkezinde herkesin gözü önünde yaşanan kavga, çevredeki esnaf ve yoldan geçen vatandaşların korkuya kapılmasına neden oldu. İhbar üzerine olay yerine gelen polislerin ayırdığı kalabalık, birbirinden şikayetçi olmayarak ayrıldı.
4
Ancak, iftarın ardından bu ke aynı yerde Müslüm Demir ve Ali Yaşar Ak'ın yakını 60 kişi toplanarak birbirine saldırmaya başladı. Yoldan geçenlerin korkuya kapılmasına yol açan kavga, ihbar üzerine olay yerine gelen çok sayıda polis ekibinin müdahalesi ile güçlükle sonlandırıldı.
5
Kavgada bazı kişiler hafif yaralanırken, polis kavgada kullanılan çok sayıda sopaya da el koydu. Polis, kavgaya karışan 8 kişiyi gözaltına alırken, bazı kişiler ise gecenin karanlığından yararlanıp kaçtı. Gözaltına alınan 8 kişi ise götürüldükleri Sarayönü Polis Merkezi'nde birbirlerinden şikayetçi olmayınca serbest bırakıldı. Yaşananların ardından polis, tarafların yeniden kavga etmemesi için bulvar üzerinde güvenlik önlemlerini arttırdı.
6
7
8
9
10Haber Yayın Tarihi: 20.08.2010 01:11 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Instagram fenomenine hapis şoku! 1 saatte 4 mağaza soydu Fenerbahçelilerin sevgilisi Aly Eckman, çıplak pozlarıyla Instagram sansürüne meydan okudu Otomobil alacaklar dikkat! Bu fırsatı kaçıran pişman olur, 20 gün kaldı Sosyal medya fenomeni Amanda Yenge'den, Türkiye'yi gururlandıran paylaşım! Gören şaka yaptığını sanıyor! Vücut geliştirici adam, şişme kadınla evleniyor