Şanlıurfa Meydan Muharebesi - Son Dakika

Şanlıurfa Meydan Muharebesi

20.08.2010 13:11

1
ŞANLIURFA'da, iki grup arasında iftar öncesi çıkan ve iftarın ardından tekrar başlayan kavgada onlarca kişi taş, sopa ve demirlerle birbirine saldırdı. Bazı kişilerin hafif yaralandığı, polisin güçlükle ayırıp 8 kişiyi gözaltına aldığı kavganın ardından polis merkezine götürülen taraflar birbirinden şikayetçi olmadı.
2
Kentin en işlek caddesi olan Atatürk Bulvarı üzerinde, dün akşam saatlerinde bilinmeyen bir nedenle Müslüm Demir ve Ali Yaşar Ak arasında sözlü olarak başlayan tartışma kavgaya dönüştü. Birbirine tekme tokat saldıran ikili, daha sonra telefonla ulaştıkları yakınlarından yardım istedi.
3
Kısa süre sonra toplanan iki gruptan yaklaşık 20 kişi, birbirine taş, sopa, demir ve araç parkının önlenmesi için yola konulan dubalar ile saldırıp, rastgele vurmaya başladı. Kent merkezinde herkesin gözü önünde yaşanan kavga, çevredeki esnaf ve yoldan geçen vatandaşların korkuya kapılmasına neden oldu. İhbar üzerine olay yerine gelen polislerin ayırdığı kalabalık, birbirinden şikayetçi olmayarak ayrıldı.
4
Ancak, iftarın ardından bu ke aynı yerde Müslüm Demir ve Ali Yaşar Ak'ın yakını 60 kişi toplanarak birbirine saldırmaya başladı. Yoldan geçenlerin korkuya kapılmasına yol açan kavga, ihbar üzerine olay yerine gelen çok sayıda polis ekibinin müdahalesi ile güçlükle sonlandırıldı.
5
Kavgada bazı kişiler hafif yaralanırken, polis kavgada kullanılan çok sayıda sopaya da el koydu. Polis, kavgaya karışan 8 kişiyi gözaltına alırken, bazı kişiler ise gecenin karanlığından yararlanıp kaçtı. Gözaltına alınan 8 kişi ise götürüldükleri Sarayönü Polis Merkezi'nde birbirlerinden şikayetçi olmayınca serbest bırakıldı. Yaşananların ardından polis, tarafların yeniden kavga etmemesi için bulvar üzerinde güvenlik önlemlerini arttırdı.
6
7
8
9
10

Son Dakika Şanlıurfa Meydan Muharebesi - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Polisliği bırakan genç kadın, çıplak fotoğraflarını satarak 13 milyon TL kazandı Günden güne eriyor! Sosyetik güzel Süreyya Yalçın'ın son hali korkuttu Rapunzel'e meydan okuyor! 15 yıldır saçlarına makas değdirmedi Su üstünde yürüyen sihirbaz kendini ifşa etti! Yaptığı hile şeytanın bile aklına gelmez 16 yaşındaki çocuk, hamile bıraktığı sevgilisini parçalara bölüp çöpe attı