Sarımsağı sütle birlikte tüketince bakın ne oluyor! Etkisi inanılmaz - Son Dakika

Sarımsağı sütle birlikte tüketince bakın ne oluyor! Etkisi inanılmaz

5 ay önce

Binbir derde deva sarımsağı, sütle birlikte tükettiğinizde bakın ne oluyor!

1
Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı Yıldırım, sarımsağın birçok faydası olduğunu ve yapılan bir çalışmada sütle birlikte tüketiminin ağız kokusunu azalttığını söyledi. Yıldırım, sarımsağın faydalarını şöyle sıraladı;
2
Sarımsak, meme kanseri riskini azaltıyor. Çin populasyonunda yapılan bir çalışmada haftada 2 kez çiğ sarımsak yiyenlerin kansere yakalanma risklerinin yarı yarıya azaldığı tespit edildi.

3
Bilim insanları, sarımsağın, besin zehirlenmelerinde sıklıkla karşılaşılan campylobacter jejuni bakterisine karşı oldukça etkili olduğunu savunmuşlardır.

4
Soğan, sarımsak, pırasa gibi sebzeler, eklemlerde kıkırdak yıkımını engeller.
5
Sarımsağın sütle birlikte tüketiminin ağız kokusunu azalttığı tespit edildi. Sarımsağı ezilmiş ve çiğ olarak tüketilmesi gerektiğini ifade eden Yıldırım, "Kuru veya toz sarımsak yerine, sevilen yemeklerde taze olarak kullanın.'' dedi.
6

Haber Yayın Tarihi: 01.09.2019 10:18 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Bilim insanları ineklerin kendi aralarında konuştuklarını ileri sürdü Hülya Avşar, eski eşi Kaya Çilingiroğlu'ndan makas aldı! Alman kurduyla fotoğraf çekilmek isteyen genç kız, bu pozdan 1 dakika sonra felaketi yaşadı! 20 yaşındaki eşcinsel kıza sokak ortasında saldırı! Kanlar içinde kaldı Hayatından şüphe edilen 63 yaşındaki adamın cesedi evindeki çöp yığınının içinden çıktı!

Son Dakika Haberleri