Son Dakika Haberleri: Savaşa Katılmak İçin Erkek Kılığına Girdi, Ordunun Cephanesini Montunda Sakladı!

Savaşa Katılmak İçin Erkek Kılığına Girdi, Ordunun Cephanesini Montunda Sakladı!

2 ay önce

Onlar vatanı vatan yapanlar, kimisi 13, kimisi 15 yaşında isimsiz kahramanlar! Çanakkale Zaferi'nin 104. yıl dönümünde tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz...

1
57. Alay
57. Alay
Yarbay Mustafa Kemal'in ''Size ölmeyi emrediyorum!'' sözüyle canlarını ortaya koyan ve Anzak çıkarmasını durduran 57. Alayın kahramanlıkları anısına, o günden beri Türk ordusunda 57. Alay bulunmamaktadır.
2
Mehmet Çavuş
Mehmet Çavuş
Mehmet Çavuş'un cephedeki vazifesi, el bombasını yakalayıp geldiği yere geri atmaktı. Bir gün biraz gecikti ve bomba elinde patlayarak, sağ elinin bileğinden kopmasına sebep oldu.
3
Halime Çavuş
Halime Çavuş
Ailesinin tüm engellemelerine rağmen, erkek kılığına girerek savaşa katıldı. İnebolu'dan Ankara ve Sakarya'ya cephane taşıdı. Yoğun kar yağışına rağmen binlerce askeri kurtaracak olan cephaneyi, montu ile korudu.
4
Mehmet Ali
Mehmet Ali
Cesareti ve vatanseverliğiyle bilinen Mehmet Ali, 18 yaşına girdiği gün şehit oldu.
5
Mert Kahraman
Mert Kahraman
Şehit düştüğünde 13 yaşındaydı.
6
15'liler
15liler
Cephede meydana gelen boşlukları doldurmak için 15 yaşında olup, eli silah tutan her erkek askere gidiyordu. Balıkesir Lisesi 8, 9, 10, 11 ve 12 sınıflara kayıtlı bulunan 100 kadar öğrencinin hepsi cepheye gitti, ancak hiçbiri geri dönemedi.
7
10 yaşında Mehmetçik
10 yaşında Mehmetçik
Filistin Cephesi'nde savaşırken İngilizlere esir düşen 10 yaşında Mehmetçik...
8
ve tüm isimsiz kahramanlarımızı saygıyla anıyoruz...
ve tüm isimsiz kahramanlarımızı saygıyla anıyoruz...
Haber Yayın Tarihi : 18.03.2019 11:07 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Bilim İnsanları Açıkladı: Köpekler Sakallı Erkeklerden Daha Temiz Paskalya Bayramı'nı Kutlayan İngiliz Gençleri, Eğlencenin Dozunu Fena Kaçırdı! Festivalde Kendinden Geçen Ünlü Fenomen, Sosyal Medyada Alay Konusu Oldu! İngiliz Cinsel İlişki İşçisi: Beni Sevgililerine Hediye Ediyorlar! Yüzyılın En Ünlü Diktatörü Olan Hitler'in, Hiç Bilinmeyen Fotoğrafları Ortaya Çıktı!