Son Dakika Haberleri: Savaşın Gölgesindeki Suriye'nin Öteki Yüzü

Savaşın Gölgesindeki Suriye'nin Öteki Yüzü

7 yıl önce

Suriye'nin Başkenti Şam'da gece hayatında eğlenen insanlar savaşa aldırmadan hayatlarına devam ediyor.

1
Başkent Şam'ın gece hayatında eğlenen insanlar, savaşa aldırmadan hayatlarına devam ediyor.
2
Suriye'de iki yıldan fazla süredir devam eden içsavaş halkın hayatını altüst etti. Ancak tüm bu gerginlik içinde normal yaşamı sürdürmeye çalışanlar da var. Başkent Şam'ın gece hayatının müdavimleri de bunlar arasında.
3
25 yaşındaki araba satıcısı Muhammed, alkollü olduğu belli bir halde, “Buraya hava değişikliği için geliyorum. Burada neşe var. Ben yaşamak istiyorum, daha fazla kötü haber duymak istemiyorum” diyor.
4
Ancak savaş aslında buranın da kapısından içeri girmiş durumda. Bunun en iyi göstergesi de dans pistindekilerin eşlik ettiği şarkı.
5
Rejim destekçileri arasında çok popüler olan şarkının sözleri şöyle: “Bana nasıl ya da neden diye sorma, bizi koruyan ordu. Sen ve ben General Mahir'i selamlıyoruz.” Şarkıda sözü geçen “Mahir”, Beşar Esad'ın erkek kardeşi Albay Mahir Esad.
6
Mahir Esad, Suriye ordusunun en güçlü birimi Dördüncü Zırhlı Tümen'in komutanı.
7
8
9
10
11
12
13
14
15Haber Yayın Tarihi: 17.09.2013 04:57 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

14 yaşındaki genç, cinsel organına soktuğu manyetik toplar yüzünden canından oluyordu! Rus Barbie olarak ünlenmişti! Siz ona bir de şimdi bakın Game of Thrones'un Khaleesi'si Emilia Clarke'dan olay sevişme sahnesi itirafı: Babama izletmedim! +18 sahneleriyle tepki çeken Sibel Kekilli beyazperdede! Yeni projesini Instagram ele verdi Çorum'da ürküten keşif! Yol çalışmasında 2 bin yıllık insan iskeleti bulundu