Seat İbiza Cupra ile Ayarsız Performans - Son Dakika

Seat İbiza Cupra ile Ayarsız Performans

6 yıl önce

Görünüşte küçük ama marifeti büyük yeni Seat İbiza Cupra hakkına merak edilen tüm ayrıntıları Haberler.com okuyucuları için derledi, işte tüm ayrıntılar... Yeni tasarlanmış Seat İbiza Cupra, bedeni ve ayarsız gücüyle araç alıcılarının dikkatini çekmeye hazırlanıyor.

1
Esad Sivri, küçük bedeninde kocaman bir performansı barındıran Seat İbiza Cupra'yı Habeler.Com okurları için test etti. İşte insanı hayrete düşüren 1.4 lt 180 hp'lik bu performansın notları...

2
TSI motor seçeneği ile rahat ve seri bir hızlanma sağlayan yeni İbiza Cupra, 180 HP gücündeki 1.4 TSI motor sadece performansı ile değil, gelişmiş motor kumanda teknolojisinin sağladığı verimlilik ile de etkileyici.

3
1984 yılından beri yollarda olan İspanyol markanın Volkswagen çatısı altına girmesi ile Seat İbiza artık alternatif Polo olarak biliniyor ve yoluna devam ediyor.

4
VW'nin yeni nesil TSI motoru ve otomatik şanzımanı DSG'yi birlikte sunan Ibiza, geçirdiği hafif makyaj ile teknik özellikleri değişmeyerek görünümü eskisine göre çok daha dinamik bir hale geldi.

5
Adeta bir mekiğe benzeyen bir görünüm ile oluşturulmuş yeni ibiza, makyajın ardından herhangi bir yumuşama göstermemiş. Değişen far yapısı Ibiza'nın hala sert bakışlara sahip olmasını sağlıyor.

6
İbiza'nın ön çamurluğundan başlayan ve arka kapıda kaybolan iz ise markanın diğer modelleriyle benzeşiyor. Ve yan kısama dinamizm katıyor.

7
Makyaj Ibıza'nın arka kısmına pek uğramamış gibi. Sade tasarım anlayışı devam etmekte. Dörtgen egzozu ve arka sis üzerindeki siyahlıklar oldukça sportif göstermiş.

8
Seat Ibiza, 4.052 mm'lik uzunluğuyla sınıfının en uzun modellerinden birisi diyebiliriz. Kuzeni VW Polo'dan 8.2 cm daha uzun olan araç, Ford Fiesta'dan 10,2 cm, Renault Clio'dan ise 6,7 cm daha büyük.

9
Dışarıda sert karakterini kabin içinde de sürdüren İbiza, fazla sade oluşu ile dikkat çekiyor. Geçirdiği makyaj operasyonundan etkilenmemiş olan iç mekan aynı sıradanlığını muhafaza ediyor.

10
Kullanılan malzeme kalitesi sınıf standartlarını karşılayacak düzeyde diyebiliriz. Sportif bir araçta daha fazlasını hak eden ancak vasat bir ses sistemine sahip.

11
Kırmızı aydınlatmalarla kabin içini sportif kılarken aynı zamanda yeterli sayıda eşya gözüne de yer verilmiş. Yer yer kullanılan piyano siyahı ortamı kısmen hareketlendirmiş.

12
Volkswagen'in meşhur ünitelerinden 1.4 TSI 180 Hp'lik bu motorun olağan üstü gücü ile şaşırtıcı bir performans sunduğunu ve etkilendiğimi ifade etmek isterim.

13
İbiza'da tıpkı diğer B segmenti araçlarda olduğu gibi belirli bir süratin üzerine çıkıldığında rüzgar ve motor sesi kabin içerisine sızmaya başlıyor.

14
Arka koltukta oturanlar Ibiza'nın en şanssız konukları. Uzun boylu bir sürücü varsa diz mesafesi çok kısıtlı hale geliyor ki bu uzun yolculuklarda yorucu bir durum.

15
Volkswagen grubunun geliştirdiği 7 kademeli DSG şanzıman bu araçta da iyi işler çıkarmayı başarıyor ve gücü çok hızlı şekilde ön lastiklere iletiyor.

16
1.4 litrelik hacminden turbo beslemesi sayesinde 6.200 d/d'de 180 hp güç çıkarabilen ünitenin asıl mahareti 2.000 – 4.500 d/d aralığında sunduğu 250 Nm'lik torkunda gösteriyor.

17
Küçük hacmine rağmen oldukça etkileyici değerler sunan TSI motor, 1.184 kg ağırlığındaki Ibiza'yı 6.9 saniyede 100 km/s hıza ulaştırıyor. Maksimum 228 km/s hızı kadranda görebiliyorsunuz.

18
Ayrıca yazılım iyileştirmeleriyle DSG şanzıman daha ekonomik hale getirilmiş. 60 km/s hızla giderken yedinci vitesle yol alabiliyorsunuz.

19
Bu sayede sakin kullanımlarda Ibiza'nı tüketimi başarılı değerlere ulaşabiliyor. 1.4 TSI motorlu ibiza, testimiz süresince 6,3 lt/100 km ortalama tüketim değerleri ölçümledik.

20
Yol tutuşu oldukça başarılı olan İbiza bu başarısı için konfordan vazgeçmek zorunda kalınmış. Yol yüzeyindeki çukur ve tümsekleri fazlası ile kabin içinde hissediliyor.

21
Seat ibiza 2008 yılında girdiği EuroNcap çarpışma testinden 5 yıldız alarak ayrıldı. Araçta sürücü ve yolcu hava yastıkları standart olarak sunuluyor.

22
Haberler.com okurları için test ettiğimiz 1.4 lt TSI 180 hp DSG Otomatik aracımız 59.500 tl'lik anahtar teslim fiyatı ile satılmakta.

Haber Yayın Tarihi: 04.06.2014 09:52 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

24 yaşındaki öğretmen, 13 yaşındaki öğrencisine çıplak fotoğraflarını gönderdi Ünlü basketbolcu Valentina Vignali, çırılçıplak soyunup poz verdi! Beğeni butonu çöktü 2019'un en değerli şirketleri belli oldu! İşte liste başındaki 5 şirket ve piyasa değerleri 65 yıllık aşk hikayesi! Yaşlı çift aynı gün el ele öldü Evinin tuvaletinde dehşeti yaşadı! 2 metrelik boa yılanı ile burun buruna geldi

Son Dakika Haberleri