Seks Bağımlısı Mısınız? - Son Dakika

Seks Bağımlısı Mısınız?

11.04.2014 18:15

Seks bağımlılığının pek çok nedeni olsa da uzmanlar, özellikle çocukluğunda ihmal edilmiş ya da cinsel istismara uğramış kişilerin ileride bağımlı olabileceklerini vurguluyorlar.

1
Cinsel duygu ve isteklerin kişiyi köleleştirmesi olan seks bağımlılığı, aynı zamanda doyumsuzluğa varan aşırı seks düşkünlüğüdür.
2
Seks bağımlılığı her sosyo-ekonomik düzeyde, her gelir grubundaki insanlarda görülebilir.
3
Farklı eşlerle yineleyici cinsel etkinliklere girme dürtüsünü yenemedikleri için bu hastalık bir çeşit bağımlılıktır.
4
Erkeğin yada kadının cinsellikle ilgili düşünceleri sürekli beyinde bulundurduğu ve cinsellikten başka hiçbir şeyle ödüllendirilmeyeceği mesajlarının verildiği psikolojik bir hastalıktır.
5
Bu tür seks bağımlılığı sorunu yaşayanlar, çok sayıda cinsel ilişki kurarak cinsel güçlerinin çok fazla olduğunu kanıtlamaya çalışırlar.
6
Ne gariptir ki cinsel terapistler bu tarz bağımlılıkların içinde, bilinçdışı homoseksüel eğilimlere karşı savunma olarak gelişen bir zorlantı olduğunu düşünürler
7
Bir başka çelişki de cinsel yönden doyumsuz bireylere, gelişmekte olan ülkelerde rastlanır. Çünkü gelişmekte olan ülkelerde cinsellik çok abartılı algılanır.
8
Seks bağımlılığı her sosyo-ekonomik düzeyde, her gelir grubundaki insanlarda görülebiliyor olsa da, cinsel duyguları fazla olan kadınlara ve sosyoekonomik yönden iyi olanlar arasında sık biçimde rastlanılmıştır.
9
Seks bağımlısı olan erkeklerin kişilik yapıları incelendiğinde, kendine hayran olma, kendini büyük görme ve bağımlı bir kişilik yapısı görülür.
10
Seks bağımlıları çabuk demoralize olan, sıkıntıya gelemeyen ve sıkıntısını giderme adına sürekli arayışlar içinde olan insanlardır.
11
İlgilendikleri tek konu pornografidir. Seksüel eylem ön plandadır. Erkek için o kadının güzelliği, çekiciliği önemli değildir. Mühim olan eylemdir
12
Cinsel ilişki sıklığı ve içeriğinde tatminsizlik yaşayan, daha fazla birliktelik arayışında olunan seks bağımlılığı klinik bir tedavi gerektirir.

Son Dakika Seks Bağımlısı Mısınız? - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Günden güne eriyor! Sosyetik güzel Süreyya Yalçın'ın son hali korkuttu Rapunzel'e meydan okuyor! 15 yıldır saçlarına makas değdirmedi Su üstünde yürüyen sihirbaz kendini ifşa etti! Yaptığı hile şeytanın bile aklına gelmez 16 yaşındaki çocuk, hamile bıraktığı sevgilisini parçalara bölüp çöpe attı Kadın kahramanlar, Hakkari'nin sert coğrafyasında PKK'ya göz açtırmıyor