Seks Bağımlısı Mısınız? - Son Dakika

Seks Bağımlısı Mısınız?

6 yıl önce

Seks bağımlılığının pek çok nedeni olsa da uzmanlar, özellikle çocukluğunda ihmal edilmiş ya da cinsel istismara uğramış kişilerin ileride bağımlı olabileceklerini vurguluyorlar.

1
Cinsel duygu ve isteklerin kişiyi köleleştirmesi olan seks bağımlılığı, aynı zamanda doyumsuzluğa varan aşırı seks düşkünlüğüdür.
2
Seks bağımlılığı her sosyo-ekonomik düzeyde, her gelir grubundaki insanlarda görülebilir.
3
Farklı eşlerle yineleyici cinsel etkinliklere girme dürtüsünü yenemedikleri için bu hastalık bir çeşit bağımlılıktır.
4
Erkeğin yada kadının cinsellikle ilgili düşünceleri sürekli beyinde bulundurduğu ve cinsellikten başka hiçbir şeyle ödüllendirilmeyeceği mesajlarının verildiği psikolojik bir hastalıktır.
5
Bu tür seks bağımlılığı sorunu yaşayanlar, çok sayıda cinsel ilişki kurarak cinsel güçlerinin çok fazla olduğunu kanıtlamaya çalışırlar.
6
Ne gariptir ki cinsel terapistler bu tarz bağımlılıkların içinde, bilinçdışı homoseksüel eğilimlere karşı savunma olarak gelişen bir zorlantı olduğunu düşünürler
7
Bir başka çelişki de cinsel yönden doyumsuz bireylere, gelişmekte olan ülkelerde rastlanır. Çünkü gelişmekte olan ülkelerde cinsellik çok abartılı algılanır.
8
Seks bağımlılığı her sosyo-ekonomik düzeyde, her gelir grubundaki insanlarda görülebiliyor olsa da, cinsel duyguları fazla olan kadınlara ve sosyoekonomik yönden iyi olanlar arasında sık biçimde rastlanılmıştır.
9
Seks bağımlısı olan erkeklerin kişilik yapıları incelendiğinde, kendine hayran olma, kendini büyük görme ve bağımlı bir kişilik yapısı görülür.
10
Seks bağımlıları çabuk demoralize olan, sıkıntıya gelemeyen ve sıkıntısını giderme adına sürekli arayışlar içinde olan insanlardır.
11
İlgilendikleri tek konu pornografidir. Seksüel eylem ön plandadır. Erkek için o kadının güzelliği, çekiciliği önemli değildir. Mühim olan eylemdir
12
Cinsel ilişki sıklığı ve içeriğinde tatminsizlik yaşayan, daha fazla birliktelik arayışında olunan seks bağımlılığı klinik bir tedavi gerektirir.

Haber Yayın Tarihi: 11.04.2014 06:15 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Bilim insanları ineklerin kendi aralarında konuştuklarını ileri sürdü Hülya Avşar, eski eşi Kaya Çilingiroğlu'ndan makas aldı! Alman kurduyla fotoğraf çekilmek isteyen genç kız, bu pozdan 1 dakika sonra felaketi yaşadı! 20 yaşındaki eşcinsel kıza sokak ortasında saldırı! Kanlar içinde kaldı Hayatından şüphe edilen 63 yaşındaki adamın cesedi evindeki çöp yığınının içinden çıktı!

Son Dakika Haberleri