'Sel'den Kurtuldu 'Altın'a Koştu - Son Dakika

'Sel'den Kurtuldu 'Altın'a Koştu

29.07.2010 00:05

1
Barcelona'daki 2010 Avrupa Atletizm Şampiyonası'ndaki ilk madalya 10 bin metrede Elvan Abeylegesse'den geldi. Geçtiğimiz günlerde antrenman yaptığı Erzurum'da selde mahsur kalan 'Altın kız' Elvan, 31 dakika 10 saniye 24 saliselik derecesiyle altın madalyanın sahibi oldu.
2
Rakiplerinin bir çoğuna tur bindiren ve ikinci olan Rus atlet İnga Abitova'nın yaklaşık 12 saniye önünde yarışı tamamlayan Elvan, Türk bayrağı ile müsabakaların yapıldığı Olimpiyat Stadı'nı dolaşarak, altın madalya sevincini seyircilerle paylaştı.

3
Elvan, ''Çok mutluyum. Antrenörümle çok güzel bir hazırlık yaptık. Herkes moral verdi. Rakiplerin güçlü olmasından ve rüzgardan dolayı yarış öncesi biraz korktum. Allah emeklerimin takdirini verdi. Hep gümüş alıyordum, bugün altın aldım. Çalışıp, kazandığım için çok mutluyum'' diye konuştu.

4
Barcelona'ya gelmeden önce Türkiye'de selden kaynaklanan bir sorun yaşayan Elvan, ''Altın madalya ile birlikte stresimi attım. Ama selde yaşadığım korkuyu hala atamadım'' değerlendirmesini yaptı.

5
Elvan ayrıca, ayağında bir sorun olduğunu ve 5 bin metrede yarışıp, yarışmayacağına daha karar vermediğini açıklayarak, ''Eğer kendimi iyi hissedersem koşarım'' dedi.

Öte yandan, 10 bin metre bayanlar finalinde koşan diğer Türk atlet Meryem Erdoğan, 31:44.86'lık derecesiyle beşinci oldu.

6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18

Son Dakika 'Sel'den Kurtuldu 'Altın'a Koştu - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

400 yıldır insanların dilinde! Tarlada yürüyen gizemli varlık tartışmalara yol açtı Bu işin kaybedeni Kanye olacak! Kardashian, 500 milyon TL'lik yalıya gözünü dikti Hamilelik iddiaları yeniden alevlendi! Aslışah Alkoçlar olay pozunu paylaşır paylaşmaz sildi Şubat ayının en çok satan otomobil markaları! İlk 3'te sıralama değişti Libidosunun yüksekliğinden dert yanan genç kız anlattıklarıyla şaşırttı: Bir erkeğe bakınca bile tatmin oluyorum