Selülit Tipinizi Öğrenin - Son Dakika

Selülit Tipinizi Öğrenin

6 yıl önce

Kadınlarda Selülit tipleri.

1
Selülitten tam anlamıyla kurtulmak için öncelikli olarak nelerin sizde selülitin neden ouştuğunu, selülitin dağılım haritasını ve ne düzeyde selülite sahip olduğunuzu belirlemelisiniz.
2
1. Derece selülit: portakal kabuğu olarak tanımlanan görüntü cildin sıkıştılması halinde ortaya çıkar.Bu tip daha çok genç kızlarda gözlenen durumdur.
3
2. Derece selülit: Çoğunlukla ayakta ve bacak bacak üstüne atıldığında bacaklarda hareli bir görüntü doğurur,sıkıştırıldığında portakal yüzeyi tümsekleri daha da belirginleşir.Bacaklarda olduğu kadar kalça ve basen bölgesinde dalgalı görüntüsü ile kendini belli eder. Bacak,karın basen ve kollarda sık rastlanır.

4
3. Derece selülit: Sadece otururken ve sıkıştırıldığında değil yatay pozisyonda da belirgindir. Zaman zaman ağrı oluşturabilir. Menopoz dönemi hanımlarda sık görülen türdür.Bacaklar, karın, kol basen ve kalça bölgesinde izlenir.

Selülite neden olan faktörler arasında duruş ve oturuş bozukluklarından,düz tabanlığa ve kabızlığa ve beslenme hatalarına kadar uzanan bir takım etmenlerde yer almaktadır.

5
Selülitlerden kurtulmak için tavsiye edilen sporların en başında; tempolu yürüyüş, merdiven çıkmak, yüzmek ve bisiklete binmek gelir. Hiçbirini yapamıyorsanız, yavaş tempolu 1 saatlik yürüyüş bile çok yararlıdır.
6
Kilonuzu koruyun. Günde 1500 kalori alın.

Çok hareket edin, örneğin jogging yapın, bisiklete binin, yüzün, jimnastik yapın.


Ayrıca vitamin ve mineral alın. A ve E vitaminleri deriyi düzgünleştirir, magnezyum metabolizmayı harekete geçirir, fosfor ve silisyum dokuları kuvvetlendirir.

7
Vücudun fazla suyunu atması için beyaz ve kırmızı turp, maydanoz, kereviz, çilek ve pilav yiyin.


Tuz, şeker, alkol, sigara, koyu çay, kahve, çikolata, kızartma ve undan uzak durun.

8
Derinin kanla beslenmesini teşvik edin. Örneğin masaj eldiveni ile kendi kendinize yapacağınız masajla, bir sıcak, bir soğuk duşu sorunlu yerlere tutun. Saunaya gidin.

9
Selülit tüm zayıflama rejimlerine karşı direnç gösterir. Özel bir tedavi gerektirir, kendi kendine geçmez.

10
Selülitli kişilerin beslenmesi; su açısından zengin, tuz açısından zayıf olması gerekir. Selülit tedavisinde tuzu asgari düzeye indirmek gerekir.

Haber Yayın Tarihi: 11.04.2014 06:17 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Bilim insanları ineklerin kendi aralarında konuştuklarını ileri sürdü Hülya Avşar, eski eşi Kaya Çilingiroğlu'ndan makas aldı! Alman kurduyla fotoğraf çekilmek isteyen genç kız, bu pozdan 1 dakika sonra felaketi yaşadı! 20 yaşındaki eşcinsel kıza sokak ortasında saldırı! Kanlar içinde kaldı Hayatından şüphe edilen 63 yaşındaki adamın cesedi evindeki çöp yığınının içinden çıktı!

Son Dakika Haberleri