Son Dakika Haberleri: Seri Katillerin Saf Eşleri

Seri Katillerin Saf Eşleri

7 yıl önce

1
Kocası seri katil olmasına rağmen ruhu duymayan kadınların öyküsü... İşte Judith Mawson da onlardan biri, 70 kişinin katili Gary Ridgway'in eşi, bunun nasıl bir duygu olduğunu anlattı.
2
“13 yıl boyunca Gary ile evli kaldım. Mükemmel bir kocaydı. Her gün beni güldürürdü. Onunla bir barda tanıştık. Yakışıklı, iyi bir mesleği olan bir insandı. Önce flört dönemi oldu, sonra evlendik. Sıradan bir çifttik.''
3
Bir olay hiç aklımdan çıkmıyor. Evde bir gün halı ve yatak çarşafının olmadığını fark ettim. Bunu Gary'e sorunca “Onlar eski kız arkadaşıma aitti. İsteyince geri verdim” dedi. Meğerse çarşaf ve halıyla kurbanının cesedini taşımış.
4
''Seri katil olduğunu öğrenince çok kötü günler geçirdim. Kendimi ilaçlara ve alkole verdim. Kendimi şöyle avutuyorum.''
5
''Gary'nin en az cinayet işlediği dönem evliliğimizin olduğu dönem. Eğer evlenmeseydik büyük ihtimal Gary daha çok kişiyi öldürecekti. Kendimi insanların hayatını kurtaran biri olarak görüyorum”
6
Cathy Wilson, 16 yaşında evlendiği Peter Tobin'den 19 yaşında boşandı. Peter, Cathy'den 20 yaş büyüktü. Aslında Cathy, Peter'ın katil olduğunu duyunca hem şaşırdı hem şaşırmadı.
7
“Onunla evli olduğum 3 yıl cehennemden farksızdı. Hem psikolojik hem de fiziksel şiddete maruz kalıyordum. Eve hayat kadınları getirmekten çekinmiyordu. Bir gün beni öldürebileceğini düşünmüştüm. Ama başkalarını öldüreceği aklıma gelmemişti”
8
Aslında Peter 3 kadını çoktan öldürmüştü. Cathy'e bodrum katına inmesini yasaklamıştı. Evde de gitmek bilmeyen kötü bir koku vardı. Evet kocası kendisini dövüyordu ama seri katil olduğu fikri Cathy'nin aklına ucundan bile geçmedi.
9
Sonunda Peter yakalandı. Cathy, kocasının kim olduğunu haberlerde eşinin fotoğrafını görünce öğrendi.
10
Kanadalı asker Russell Williams madalyalı bir albay, eşine sadık bir insan olarak tanınıyordu. 19 yıl boyunca Mary Elizabeth Harriman evli kaldılar.
11
Mary Elizabeth, eşinin yaptıklarını duyduğunda şok oldu. Hemen eşinden boşanma kararı aldı.
12
Russell Williams, bir dizi tecavüz ve cinayet suçundan suçlu bulundu ve hapis cezasına çarptırıldı.
13
Medya davaların başlamasından önce Russell'ın kadın iç çamaşırlarıyla çekilmiş fotoğraflarını ortaya çıkardı.
14
Paula Reader'a 34 yıllık eşi Dennis'i sorduklarında ‘tam bir ev erkeği' diyordu. Ancak belli ki Dennis yıllar boyunca ikili bir hayat yaşadı. Dennis Rader, 1974 – 1991 yılları arasında 10 kişiyi öldürmüştü.
15
Cinayetler işlenmeye başladıktan sonra medya seri katili ‘BTK katili' adını koymuştu. BTK Katili polise, mektuplar ve şiirler yolluyordu. Polis de ipucu elde edeceği ümidiyle katilin gönderdiklerini medyayla paylaşıyordu. Paula evinin oturma salonuna kadar gelen ipuçlarını göremedi, görse de yakıştıramadı.
16
Katilin medyada paylaşılan mektuplarıyla eşinin yazdıkları arasında bir benzerlikler buldu. Genelde katille kocası benzer imla hataları yapıyordu. Dennis, bunu ‘tesadüf' olarak niteledi. Dennis bir cinayet işledikten sonra polisi aramış ve cesedin yerini söylemişti. Bu bant kaydı televizyonda defalarca dinletildi. Ancak Paula, kocasının sesini tanımadı.

17
Herb Baumeister, elinde silah ve kemiklerle eve gelince eşi Julie Baumeister, ne olduğunu sordu. Herb de birkaç el ateş yaptığını söyledi. Kemikleri anestezist olan babasından aldığını söyledi. Oysa Herb, ABD'nin Indiana bölgesindeki gay barlara gidip orada tanıştığı adamları öldüren bir seri katildi. Yakalandıktan sonra 11 kişiyi öldürdüğünü itiraf etti. Beşinin kim olduğu hiçbir zaman bulunamadı.
18
Andrei Chikatilo'nun bilinen 52 cinayeti var. Bu rakamın 100'ü geçtiği tahmin ediliyor. Yıllar boyunca genç kızları ve küçük çocukları kandırarak kaçırdı, kestiği cinsel organları yedi, öldürdü.
19
Andrei cinayetleri itiraf ettiğinde 30 yıllık eşi Fayina, kocasından hiç şüphe duymadığını söyledi.
20
Aslında bariz ipuçlarını gözünden nasıl kaçırdığını anlamak pek mümkün değil. Andrei, uzun iş gezilerine giden, bazı geceleri eve uğramayan ve bazen elbiselerinin üzerinde kan izi olan bir insandı.
21
Öğretmenlik yaptığı sırada küçük bir kızı taciz ettiği için kovulmuştu. Polis, kendisine cinayetler ve kocası hakkında sorular sormasına rağmen eşinin bir katil olabileceği şüphesi aklına düşmedi. Fayina, eşinin iktidarsız olduğu için birlikte olmadıklarını anlattı. Aslında paylaştıkları da pek bir şey yoktu. Samimi bir ilişkileri yoktu, Aynı evde yaşayan 2 yabancı gibilerdi.
22
Mahkemede "Yaptıklarımı cinsel bir tatmin için değil, daha çok huzur bulabilmek için yaptım" diyen Andrei, 1994 yılında idam edildi.Haber Yayın Tarihi: 22.03.2013 09:24 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Dünyayı ikiye bölen tartışma! Yıkayarak mı, silerek mi temizlenmeli? Kuzey Yıldızı İlk Aşk'ın mavi gözlü hırçın güzeli bakın kaç yaşında! Nefes alamıyor diye soluğu hastanede aldı! Burnundan çıkan şey doktorları bile şoke etti Sivas'ta şaşkına çeviren görüntü! Gören 'Çin Seddi gibi' diyor MasterChef'in yakışıklı İtalyan şefi Danilo Zanna'nın eşi Türk çıktı!