Sevgilinizden Ayrılınca Bunları Yapmayın! - Son Dakika

Sevgilinizden Ayrılınca Bunları Yapmayın!

11.04.2014 18:25

Ayrılığı kabul etmek her zaman kolay değil ama bazı davranışlar durumu daha da zorlaştırabilir.

1
Sevgiliniz bir gün çıkageliyor ve size bu ilişkinin artık devam edemeyeceğini söylüyor… Eğer siz de aynı kanıda değilseniz bu durumla baş etmek pek de kolay olmayabilir…
2
Kadın arkadaşlarınızla konuşmayın: Sevgilinizden ayrıldığınızda elbette ilk aklınıza gelen şey en yakın kadın arkadaşınızı aramak olacaktır. Ancak bu pek de iyi bir fikir olamayabilir. Çünkü onun yapacağı yorumlar, kadın bakış açısından olacaktır. Üstelik en yakın arkadaşı olduğunuz için de durumu objektif olarak değerlendiremeyebilir. Bunun yerine yakın bir erkek arkadaşınızla dertleşmeyi deneyin.

3
Bahane yaratmayın: Eşyalarınızı almak, anahtarı bırakmak, telefon şarjını ve CD'lerini geri vermek gibi basit bahaneler uydurarak onu görmeye çalışmayın. Bu içinde bulunduğunuz ruh halini düzeltmenizi kolaylaştırmayacaktır. Bunun yerine kendinize biraz zaman tanıyın. Belli bir süre sakinleşmeyi ve durumu hazmetmeyi bekleyin. Zaten bunu yapabilirseniz, bir süre sonra kimde neyin kaldığı pek de umurunuzda olmayacaktır.

4
Şarkılara dikkat! Özellikle böyle hassas bir dönemden geçerken, acıklı şarkılar dinlememeye çalışın. Hele ki "bizim şarkımız" diye belirlediğiniz bir şarkı varsa, duyduğunuz anda müziği kapatın. İnsan bu gibi durumlarda sadece iyi olan şeyleri hatırlar, bu da sizi bunalıma sürükleyebilir. Eğlenceli şeyler dinleyip, kafanızı dağıtmaya çalışmak en iyisi!
5
Kendinizi yemeğe vermeyin: Kadınlar sebepsiz yere defalarca buzdolabının kapısını açabilir ve ne yediklerinin farkında bile olmadan, ellerine geçen her şeyi tüketme ihtiyacı duyabilirler. özellikle dondurma, çikolata, cips gibi bol kalorili şeyleri. Bundan sonra birkaç ayınızı ayrılık sebebiyle aldığınız kiloları vermekle geçirmek istemiyorsanız, bunu kendinize yapmayın! çünkü bu eğilim sizin için çözüm değil, sorun üretecektir!

6
Sosyal medya darbesi! Evet, ayrıldınız ve siz hala dakikada bir onun sayfasını ziyaret edip neler yaptığını öğrenmeye çalışıyorsunuz. Hele ki ilişki durumunu değiştirdiği o an Emin olun kendinize bunları yaşatmak yerine, ayrılma kararını aldığınız an onu listenizden silmeniz sizin için çok daha doğru bir karar olacaktır. Çünkü bazı durumlarda hayatında olup bitenleri öğrenmektense, bilmemek sizi çok daha mutlu edebilir.
7
Her ne kadar "ve sonsuza kadar mutlu yaşadılar" diye biten masallarla büyümüş olsak da, hiçbir ilişkinin sonsuza dek sürme garantisi yok...Peki bu dönemi daha kolay atlatabilmeniz için biten ilişkinizin ardından yapmamanız gereken şeyler nelerdir?

Son Dakika Sevgilinizden Ayrılınca Bunları Yapmayın! - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement