Son Dakika Haberleri: Sevgilinizi Test Edin

Sevgilinizi Test Edin

9 yıl önce

1
Aşkın ve âşıkların halleri var; hem de bin bir türlü... Herkes kendi aşkını yaşıyor bu değişmez bir gerçek. Ama bazı âşık tipleri var ki, onlarla aşkı yaşamak neredeyse imkânsız. Psikiyatr Dr. Oğuz Tan hayatınızı zindana çevirecek âşık tiplerini bizim için analiz etti.
2
Bir gün, bir kadın ya da erkekle tanışırsınız. O güne kadar tanıştığınız herkesten farklı olduğunu düşünmeye başlarsınız. Aklınızdan çıkartamazsınız onu. Âşıksınızdır... Peki deliler gibi âşık olduğunuz adam-kadın bir yalancı, şüpheci ya da bağımlıysa?
3
Psikiyatr Dr. Oğuz Tan'a göre aslında aşkı zindan eden tipler çevremizde, hatta içimizde yaşıyor. İlişkileri yoğun, aşkları tutkulu ama istikrarsız tipler. Sevdiğine bir gün aşırı değer verir, ertesi gün yerin dibine batırır. İşte size sevgilinizi test etme fırsatı...
4
ŞÜPHECİ: Çok kıskançtır, zihni hep ihanete uğrayacağı düşüncesiyle meşguldür. Ketumdur, kendini kolay kolay açmaz, duygu ve düşüncelerini paylaşmaz. Söylenenlerin ve görünenlerin arkasında başka şeyler olduğunu düşünür.
5
Çok alıngandır, çabuk kırılır, sinirlenir, gücenir. Kindardır, yapılanı kolay kolay unutmaz. Mizah duygusu zayıftır, şakadan anlamaz.
6
İSTİKRARSIZ: Düşünmeden hareket eder. Aşırı para harcayabilir, beklenmedik kişilerle seks yapabilir, madde kullanabilir, bazen çatlayacak kadar yemek yiyebilir.
7
Duyguları istikrarsız, hatta fırtınalıdır. Şiddetli huzursuzluk, gerginlik yaşayabilir. Müzmin boşluk duygusu içindedir. Uygunsuz ve şiddetli öfkeye kapılabilir. Stres altında hastalık derecesinde şüpheci olabilir.
8
NARSİST: Çok önemli olduğunu düşünür. Başarı ve yeteneklerini abartır. Herkesten üstün olduğunun kabul edilmesini bekler. Zihni; sınırsız başarı, güç, zekâ, güzellik veya ideal aşk hayalleriyle meşguldür. Özel ve biricik olduğuna, sadece özel veya statü sahibi kişiler (veya kurumlar) tarafından anlaşılabileceğine veya bu kişilerle birlikte olması gerektiğine inanır.
9
Aşırı beğenilme-takdir edilme ihtiyacı içindedir. İmtiyazlı olduğu inancındadır. Kendisine özellikle iyi davranılmalı, beklentileri kayıtsız şartsız karşılanmalıdır. İnsanları sömürür, kendi çıkarları için herkesi kullanmaktan çekinmez.
10
Başkalarının duygu ve ihtiyaçlarını anlamaz. Kıskançtır ama kıskanıldığını düşünür. Kibirli ve kendini beğenmiştir, insanları küçümser.
11
MÜKEMMELİYETÇİ: Zihni sürekli ayrıntılarla meşguldür. Hatta bu yüzden çoğu zaman asıl yapması gerekenleri yapamaz. Hedeflediği standartlar hiçbir zaman gerçekleşmeyeceği için, başladığı işi bitiremez.
12
Eğlenceye, hobilerine, arkadaşlarına vakit ayırmaz. Ahlak ve değerler konusunda çok titiz ve katıdır. Eskimiş ve değersiz eşyalarını, duygusal anlamları olmasa bile atamaz. Her işi kendisi yapmak ister. Cimridir. İnatçıdır.
13
BAĞIMLI: Günlük kararlarını bile başkalarına danışmadan veremez.
14
Kendi başına iş yapamaz. Becerilerinin yetersiz olduğunu düşünür. Yalnızken çok rahatsız ve çaresizdir. Çünkü kendi kendine bakamayacağından korkar.
15
İlişkisi bittiğinde acilen başka bir ilişki arayışına girer. Çünkü bakım ve desteğe muhtaçtır.
16
ÇEKİNGEN: Büyük platonik âşıklar genellikle çekingen tiplerde çıkar.
17
Kabul görmeme, reddedilme korkuları büyüktür.
18
Utanma veya alay edilme korkusu yüzünden yakın ilişkilerde bile rahat değildir.
19
Yeni tanıştığı kişilerle beraberken rahatsızdır.
20
Kendisini sosyal açıdan noksan bulur.
21
Kişiliğinde çekici bir taraf bulunmadığını, başkalarından aşağı olduğunu düşünür.
22
YALANCI: Kanunla başı derde girer. Kendi çıkarları için insanları kandırır.
23
Beklentilerini erteleyemez Uzun vadeli plan yapamaz. Sorumsuzdur.
24
Bir işte sebat edemez. Mali yükümlülüklerini yerine getirmez.
25
Pişmanlık duygusu yaşamaz.
26
Başka birine zarar verdiyse ya bunu önemsemez.
27
Kız kaçıranlar, tecavüz edenler, acımasızca kadın dövenler genellikle bu gruptan çıkar.
28
OYUNCU: İlgi odağı olmak ister
29
Cinselliği ön plandadır, tahrik edici davranır.
30
Duyguları yüzeyseldir.
31
Dikkat çekmek için dış görünüşünü kullanır.
32
Üslubunda ayrıntılara yer vermez. Hareketleri abartılıdır.
33
Telkine müsaittir. İnsanlardan ve şartlardan kolayca etkilenir.


Haber Yayın Tarihi: 28.03.2011 09:08 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Mucize tohum! Diz ağrılarından, tümöre; ölüm hariç her derde deva! Kalça kaldırma ameliyatı için Türkiye'ye gelen İngiliz turistin başına gelmeyen kalmadı! Helikopter turunda tesadüfen gördü! İzlanda'da 50 ceset kıyıya vurdu 29 yaşındaki gençten skandal itiraf: Yaşlı kadınlarla birlikte olarak haftada 56 bin TL kazanıyorum Instagram'dan gurur verici Türkiye paylaşımı! Bakın fotoğrafı kim çekti