Sibel Kekilli: Ölüm Tehditleri Alıyorum, Susmayacağım! - Son Dakika

Sibel Kekilli: Ölüm Tehditleri Alıyorum, Susmayacağım!

06.11.2018 10:19

Ünlü oyuncu oynadığı karakterler nedeniyle sosyal medya üzerinden Türk takipçilerinden gelen tepkiler ve tacizlerle ilgili Variety'e ropörtaj verdi.

1
Daha önce Game of Thrones dizisinde karşımıza çıkan Türk asıllı oyuncu Sibel Kekilli, Variety'e verdiği röportajda, ''İnsanlar beni tehdit ediyor, bana hakaret ediyor. Ama kadın hakları için savaşmak benim görevim. Çünkü bu kültürü biliyorum.'' dedi.
2
''Bir kadın olarak bu kültürü tanıyorum; çok acı çektim ve konuşmalıyım. Susmamalıyım! Ve eğer sadece birinin hayatını değiştirebilirsek bile buna değer" ifadelerine yer veren Sibel Kekilli, aslen Kayserili ancak 1980 yılında Heilbronn'da doğdu. Ailesi 1977'de Batı Almanya'ya yerleşti.
3
Fatih Akın'ın Duvara Karşı filmiyle uluslararası çapta tanınmaya başlayan Kekilli, 2002 yılında Essen'e taşınarak, orada satış ve promosyon elemanlığı, temizlikçilik, gece kulübü müdürlüğü, cinsel içerik oyunculuğu gibi çeşitli işler yaptı.
4
Ünlü oyuncu, 2002 yılında alışveriş merkezindeyken, bir oyuncu seçimi direktörü tarafından keşfedildi ve 350 aday arasından seçilerek, Fatih Akın'ın Duvara Karşı filminde baş rol oynama şansı yakaladı. 2004 yılında gösterime giren film büyük başarı yakaladı ve Kekilli'ye birçok ödül kazandırdı.
5
Duvara Karşı'dan kısa süre sonra Alman gazetesi Bild-Zeitung, daha önce Dilara sahne ismiyle rol aldığı cinsel içerikli filmleri ortaya çıkararak büyük bir skandala neden oldu.
6
Dünya çapında tanınan bir oyuncu haline gelen Sibel Kekilli, dünyaca ünlü Game Of Thrones dizisinin 3. sezonuna ''Shae'' karakteriyle katıldı.
7
Kekilli, kâr amacı gütmeyen kadın hakları kuruluşu ''Terre des Femmes'' bünyesinde, Müslüman ailelerde kadına karşı şiddetin durdurulması için çalışmalar yapıyor.
8
9
10
11
12

Son Dakika Sibel Kekilli: Ölüm Tehditleri Alıyorum, Susmayacağım! - Son Dakika Magazin


YORUMLAR (1)
500
Advertisement