Son Dakika Haberleri: Sidney Sıcaktan Kavruluyor

Sidney Sıcaktan Kavruluyor

7 yıl önce

1
Rusya'yı ve Doğu Avrupa'yı korkunç bir soğuk hava dalgası vururken, Avustralyalı itfaiyeciler boğucu yaz sıcağında orman yangınları ile mücadele ediyor.

2
Ülkenin en büyük kenti Sidney'de, hava sıcaklığı bugüne kadarki ölçülen en yüksek değer olan ve 1939'da hissedilen 45.3'ü geride bırakarak 45.8'e yükseldi.

3
Ülkenin en büyük kenti Sidney'de, hava sıcaklığı bugüne kadarki ölçülen en yüksek değer olan ve 1939'da hissedilen 45.3'ü geride bırakarak 45.8'e yükseldi.

4
Avustralya Meteoroloji Ofisi hava sıcaklığı skalasına yeni renk tonları ekleyerek tahmin edilen aşırı sıcaklık değerlerini göstermeye çalışıyor.
5
Geçen hafta Avustralya'nın merkezi, Ofis'in hava tahminleri haritasında 50 derece ve üzerine işaret eden mor renkle gösterildi.

6
Benzeri görülmemiş sıcak hava dalgası geçen hafta ülkedeki İklim Komisyonu'nu da konuya ilişkin rapor hazırlamak üzere harekete geçirdi.

7
Rapora göre, yaşanan iklim değişikliği havanın aşırı derecede ısınmasına ve orman yangınlarının da şiddetlenerek artmasına neden oluyor.

8
9
10
11
12
13
14
15
16
17Haber Yayın Tarihi: 19.01.2013 03:52 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Canan Karatay o besini öve öve bitiremedi: Altından daha kıymetli, anne sütü gibi! Başı çok büyük dertte! Fotoğrafını görünce sakın üzerine tıklamayın Ateşli oyuncudan olay itiraf: Bir grup erkek tarafından cinselleştirildim! Cristiano Ronaldo'nun eski sevgilisine çıplak fotoğraf şoku! Topa tuttular Meraklı Köfteci'nin Fatma'sı Gölgen Bengü'ye, bir de şimdi bakın! Mesleğini duyan kulaklarına inanamıyor