Son Dakika Haberleri: Sigorta Yaptırmayan Yandı!

Sigorta Yaptırmayan Yandı!

8 yıl önce

1
Afet Sigortaları Kanun Tasarısı'nda yapılacak köklü değişikliklerle, tüm evlere deprem sigortası mecburiyeti geliyor.
2
Hükümet, depreme karşı sigortalılık oranlarını arttırmak için kolları sıvadı... Hazırlanan yasa teklifi Meclis'te. Teklifle ilgili bilgi veren Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Zorunlu Deprem Sigortası'nın yaygınlaştırılmasına destek olacak hükümleri içeren Afet Sigortaları Kanun Tasarısı şu anda Mecliste.
3
Bu yasanın tekrar canlandırılması ve en kısa zamanda yasama sürecinin tamamlanması için gerekli yazışma ve bilgileri Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne ilettik" diye konuştu.
4
Yeni düzenleme ile deprem sigortasını yaptırmayanlar bir çok sürprizle karşılaşacak. Sigortası olmayanlara elektrik ve su aboneliği verilmeyecek.
5
Ali Babacan, "Tüm sigorta sektörünün Van için yaptığı hasar ödemesi ise 150 milyon TL oldu. Ancak kuşkusuz depremin meydana getirdiği tahribat çok daha büyük. Öte yandan enterasan, Van ili deprem sigortasının en düşük yüzdeye sahip olduğu il. Sigortalılık oranı Van'da 81 ilin en düşük seviyesinde" diye konuştu.
6
Bu arada Doğal Afet Sigortaları Kurumu, "Şehirler Yarışıyor, Sigortalılar Kazanıyor" yarışmasıyla sosyal bilinci artırmaya çalışıyor. Yarışmada, iki ile birincilik verildi.
7
Bolu, en yüksek poliçe oranına sahip il seçilirken bir yıl içinde sigortalılık oranını en yüksek arttıran il Hakkari oldu.
8
9
10Haber Yayın Tarihi: 21.03.2012 10:01 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Sosyal medya fenomeni Amanda Yenge'den, Türkiye'yi gururlandıran paylaşım! Gören şaka yaptığını sanıyor! Vücut geliştirici adam, şişme kadınla evleniyor Bekaret sahnesiyle olay olan Zalim İstanbul'un Ceren'i, Twitter'da TT oldu Yeşilçam yıldızı Ahu Tuğba'nın, ABD'de siyaset okuyan kızının mesleğini duyan şoke oluyor! Güzel model Bella Hadid, Instagram'da şeffaf kıyafetiyle fotoğraf paylaştı! Beğeni butonu çöktü