Son Dakika Haberleri: Siirt'li Şehidin Babası da Gazi Olmuştu

Siirt'li Şehidin Babası da Gazi Olmuştu

12 yıl önce

1
Şehit er Abdülkerim Aytiş'in cenazesi dualar tekbirler ve sloganlarla köyüne uğurlandı. Şehidin cenazesine katılan binlerce vatandaş terörle lanet etti.
2
9 Kasım günü Hakkari İli Çukurca İlçesinde, bölücü terör örgütü mensuplarının hain saldırısında havan atışı sonucu yaralandıktan sonra kaldırıldığı GATA dün şehit olan Abdülkerim Aytış için Siirt'te bir tören düzenlendi. Merkez Çarşı Camiinde düzenlenen törene on bine yakın Siirtli katıldı. Şehitin babası Abdurrahman Aytiş ve diğer yakınları da cenaze törenine katıldı.
3
Şehit Topçu er Abdulkerim Aytiş'in babası Geçici köy Korucusu Abdurrahman Aytiş daha önce Terör Örgütü PKK ya yönelik başlatılan bir operasyon kapsamında teröristler ile girdiği çatışma sonucu yararlanarak gazi olmuş.
4
Cuma namazının kılınmasının ardından başlayan cenaze töreninde Şehit Topçu Er Aytiş için saygı duruşu yapıldı.
5
Özgeçmişinin okunmasının ardından Yarbay Necati Bakar bir konuşma yaptı. Yarbay Bakar “Aziz şehidimiz aramızdan ayrılışın bizi ve bu kutsal aile ocağına seni gönderen aileni büyük üzüntüye boğmuş olsa da sen ettiğin yeminine sadık kalarak yüce milletimizin bir ferdi olmanın şeref ve gururunu taşıyarak görevini en iyi şekilde yerine getirdin, bu topraklar üzerinde yaşayanlara ve bu vatanı bizlere armağan atalarımıza layık olduğunu gösterdin.”dedi.
6
Törende daha sonra Siirt İl Müftü Vekili Nevzat Erdabakoğlu'nun okuduğu duanın ardından cenaze namazı kılındı.
7
Şehit Aytiş'in cenazesi, cenaze arabasında daha sonra törene katılan yaklaşık on bin kişinin katılımı ile hükümet konağı önüne kadar getirildi. Büyük bayraklar açan vatandaşlar “Şehitler ölmez, vatan bölünmez Askere uzanan hain eller kırılsın” şeklinde slogan attı
8
Siirt Valisi Necati Şentürk törenden sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada 73 milyon insanımızın vatan için canını vermeye hazır olduğunu belirterek “Cihan devleti olma yolunda ilerleyen Türkiye'yi duraklatmak, onu uğraştırmak isteyen güçlerin oyunudur. PKK dış mihrakların maşasıdır. Şehidin babası da korucu ve çatışmalarda yaralanarak gazi olmuş kahraman bir kişidir.” Dedi.
9
Şehit yakınları cenaze öreninde teröre lanet getirerek 'Terörün sadece Türk halkına değil Kürtlere ve tüm insanlığına zarar verdiklerini Terörün hiçbir yararı olmadığı insanlığa olan zararından başka, terörü ve teröre destek verenleri lanetlediklerini söylediler.'
10
Cenaze Törenine katılan vatandaşlar tören sonrasında 3. Komando tugayından çıkan bir askeri aracın içinde bulunan askerleri alkışlayarak, Şehitler ölmez vatan bölünmez ve Bayrak bizim canımız, şeklinde sloganlar atarak askeri aracı Türk bayrağın altından geçirdiler.
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33Haber Yayın Tarihi: 21.11.2008 04:14 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Bir zamanlar güzelliğiyle mest ediyordu! Prenses Caroline son haliyle şaşırttı Herkes bilmez! Büyükanıt, totemiyle bakın Fener'i nasıl şampiyon yaptı 83'lük İngiliz'in, emeklilik oyunu! Türkiye'de gününü gün ederken ülkesini dolandırdı Canlı yayında skandal! 74'lük kocasını, 60 yaşındaki adamla duşta aldattı Kuruluş Osman'ın Ayşe Hatun'u Açelya Özcan, yatak pozuyla nefes kesti!