Silopi'de Gerginlik: 5'i Polis 12 Yaralı - Son Dakika

Silopi'de Gerginlik: 5'i Polis 12 Yaralı

07.08.2010 13:19

1
Şırnak'ın Silopi ilçesinde, polisler tarafından ilçe merkezinde kaçak sigara satıcılarına yönelik düzenlenen baskında çıkan olaylarda 5'i polis, 12 kişi yaralandı. Polis kalabalığı dağıtmak için havaya ateş açtı.
2
Silopi İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Müdürlüğü ekipleri, İpekyolu üzerinde bulunan işyerlerine yönelik uygulama yaptı. Polis ekiplerinin işyerlerini denetlemesine kaçak sigara satan bazı vatandaşlar sert tepki gösterdi.
3
Kaçak eşyalarını vermek istemeyen vatandaşlar ile polisler arasında yaşanan tartışmanın büyümesi sonucu, bazı işyeri sahipleri dükkanlarının camlarını kırdı.
4
Polisin kelepçeleyip gözaltına almak istediği bir gencin yakınları da polisler ile kavgaya tutuştu. Olay yerine çevik kuvvet ekipleri sevk edilirken, polislerin kalabalığı dağıtmak için havaya ateş açtığı görüldü.
5
Havaya ateş eden sivil polislerden birinin elmacık kemiğine cam parçası isabet etmesi sonucu yaralanırken, silahında mermisi biten bazı polislerin de şarjörlerini değiştirdikleri görüldü. Olayın büyümesi üzerine polis kalabalığı dağıtmak için biber gazı kullanmak zorunda kaldı.
6
Atılan biber gazından çarşı esnafı da etkilenirken esnaftan bazılarının kepenk kapattığı görüldü. Çıkan olaylarda 5'i polis olmak üzere 12 kişi çeşitli yerlerinden yaralanırken, 2 kişide gözaltına alındı.
7
8
9
10

YORUMLAR
500

Son Dakika Silopi'de Gerginlik: 5'i Polis 12 Yaralı - Son Dakika


Advertisement