Simpsons'ın 16 Yıl Önceki 'ABD Başkanı Trump' Kehaneti - Son Dakika

Simpsons'ın 16 Yıl Önceki 'ABD Başkanı Trump' Kehaneti

09.11.2016 15:58

1
Hillary Clinton ve Donald Trump arasında devam eden ABD Başkanlık yarışı bu sabah itibariyle sona erdi. Beyaz Saray'ın bir sonraki sakini, Cumhuriyetçi parti adayı Donald Trump olacak. Bu yeni gelişmelerin kapsamında çok şaşırtıcı bir detay ise The Simpsons şovu ile ortaya çıkmış oldu. Uzun yıllardır Amerika kültürünü, politik ve sosyal yaklaşımlarını komik ama sert bir dille eleştiren animasyon dizi The Simpsons, Donald Trump'ın başkanlığını bundan 16 yıl önce yayınlamış olduğu bir bölümde göstermişti.

2
Bundan 16 yıl önce yayınlanan 'Bart'ın Geleceğe Gidişi' bölümü 'ABD'nin delirmesini' konu ediyor...Yani bugün emlak milyoneri Donald Trump'ın Cumhuriyetçi partiden başkanlığa gelmesi gibi bir sonucu, The Simpsons'un 2000 yılında yayınlanan o bölümü The Simpsons aslında öngörmüştü.

3
Senarist Dan Greaney tarafından kaleme alınmış ve 19 Mart 2000'de yayınlanmış olan The Simpsons bölümünde Bart, Donald Trump'ın başkanlık döneminin bitmesi üzerine kızkardeşi Lisa'nın Beyaz Saray koltuğuna oturduğunu görüyor.

4
"Sizin de bildiğiniz gibi, Başkan Trump'tan bize oldukça yüklü bir bütçe çatlağı miras kaldı," diyor Lisa Simpson...

5
Oval ofisindeki masasında otururken "Sizin de bildiğiniz gibi, Başkan Trump'tan bize oldukça yüklü bir bütçe çatlağı miras kaldı," diyor Lisa Simpson ve kendini 'Amerika'nın ilk heteroseksüel kadın cumhurbaşkanı' olarak tanımlıyor.

“Durum ne kadar kötü? Ülke beş parasız mı? Nasıl olabilir?" diye devam ediyor.

6
"The Simpsons, Amerikan kültürünün aşırılığını her zaman bağrına basmıştır... ve Trump bunu dolduranlardan biri."

Bölümün senaristi şöyle diyor:

"Önemli olan Lisa'nın başkanlığa, Amerika çaresiz ve savunmasız bir durumdayken gelmesi ve bu durumun ona Trump'ın başkanlığından kalması. Burada ihtiyacımız olan şey Lisa'nın çözebileceğinden daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalmasıydı, her şeyin mümkün olduğu kadar kötü gitmesiydi ve işte biz de bu yüzden Trump'ı ondan önce başkan yapmıştık."

7
Gelelim sosyal medyada o çok konuşulan görsele...Evet... Simpson'u yayınlayan Fox TV geçtiğimiz temmuz ayında yayınladığı ayrı kısa bir animasyonda ise, baba Homer Simpson'un para karşılığında bir Donald Trump seçim mitingine katıldığını gösteriyor.

8
Başkan adayı Trump'ın bu kısa animasyon filmdeki seçim sloganı ise "Amerika, benim eski karım olabilirsiniz!"

9
10
11

Son Dakika Simpsons'ın 16 Yıl Önceki 'ABD Başkanı Trump' Kehaneti - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Dünya sustu o susmadı! Çocukların öldüğü savaşa Rihanna'dan tepki İsrail'in hain saldırılarına direnen Mescid-i Aksa'da tekbirler göğü inletti! 100 binler bayram sabahı kıyama durdu 16 karısı, 151 çocuğu var! Ailesini genişletmek isteyen yaşlı adam her gece dört eşiyle ilişkiye giriyor Kleopatra'nın arılarla fantezisinden, Nil Nehri'ne karşı toplu cinsel tatmine! İşte Antik Mısır'ın sapkınlıkları Tek kelimeyle iğrenç! Hastane görevlisi tarafından tecavüze uğrayan yaşlı kadın kan kaybından öldü
Advertisement